Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото з Австрійського держархіву
Фото з Австрійського держархіву

Село Лучиці на фото часів Першої світової війни

09:24 28.02.2018
1751

У Луцькому районі Волинської області знаходиться село Лучиці, яке згадується вперше у документах XV століття.

Відомо, що у першій половині XVI ст. село Лучиці було у власності луцьких владик, а з 1570 року переходить у підпорядкування піддеканія луцького ксьондза Томаша Хаєнського.

На початку XX ст. у селі Лучиці нараховувалось 48 дворів і 287 мешканців.

Згідно з архівними документами, у 1789 році зусиллями поміщика Осипа Ярошинського і місцевих прихожан була зведена Свято-Троїцька церква. Проте сьогодні в селі діє інший храм, побудований у 1908 році.

В Австрійському державному архіві знаходяться світлини села Лучиці часів Першої світової війни, з якими сьогодні хочемо познайомити читачів Район.Луцьк.

На першому фото ви можете побачити храм, який був зведений в 1908 році. На другому – місцеву панораму річки Стир, на якій одна із сільських жінок пере одяг. Світлини датуються 1917 роком.
Фото: Österreichisches Staatsarchiv
Текст: Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
21 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин