Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Соборності: чому дворові дороги ремонтують вибірково

09:39 12.11.2015
3053

Нещодавно на проспекті Соборності завершили реконструкцію дорожнього покриття, після чого міська влада взялася за облаштування пішохідних доріжок. У мешканців прилеглих будинків нарешті з’явилася надія, що цивілізація прийде й у їхні двори і вони ходитимуть рівними дорогами та тротуарами. Однак пощастило лише найактивнішим лучанам, які про благоустрій прибудинкової території попіклувалися заздалегідь. Інші чекатимуть на свою порцію асфальту аж до наступного року.

ОСББ – пряма дорога до благоустрою

Створити ОСББ мешканці 28-го будинку, що на проспекті Соборності, вирішили приблизно чотири роки тому, коли прокуратура хотіла побудувати на цій території будинок. Люди «відвоювали» свою законну територію, землю приватизували, після чого й створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

«А головне – ми побачили переваги таких об’єднань: за ці роки ми повністю зробили сантехніку, стояки. Завдяки допомозі міської влади перекрили дах, зараз проводять ремонт двору. Найважливіше, що ми – господарі, самі колективно приймаємо рішення, що потрібно робити», – розповідає Анатолій Давидовський, заступник голови ОСББ «Соборний».
Ремонт двору, за словами мешканців, проводять дуже якісно.

«Раді, що вже й нам роблять, бо розбите все було так, що не можна було ходити. Дуже якісно працюють хлопці і швидко. Одна бригада знімає старий асфальт, друга – бордюри ставить і кладе новий асфальт. Працівники – молодці: як приїжджають, то цілий день тут, як мурашки, трудяться», – каже жителька 28-го будинку.

За кошти об’єднання співвласники 28-го будинку зробити ремонт під’їзду, встановили невеличкі пандуси для інвалідів-колясників, замінили сантехніку в підвалі. Інколи додатково збирають кошти у мешканців: наприклад, на похорон давали по 20 гривень.

Квіти на прибудинковій території, розфарбовані стіни, облаштований ігровий майданчик – все це також заслуга жителів будинку. Зокрема багато чого робить голова ОСББ Надія Шелепіна, до якої люди звертаються дуже часто з різних питань, найчастіше – з житлово-комунальних.

Читайте також: 33 квартал: у дворі молодятам поставили лебеді, а пенсіонерам – самовар

Мешканці 28-го будинку задоволені тим, що об’єдналися, питань, щоб розформувати ОСББ навіть не виникало. Майже немає скарг, бо ж самі собі господарі.

«Я не кажу, що все гладенько, але виходить досить нормально», – зазначає Анатолій Давидовський.

На думку заступника ОСББ «Соборний», щоб забезпечити благоустрій території, потрібно три складові: ініціатива людей, бажання працювати, діяльність міської влади, яка йде назустріч.

«Якщо люди хочуть бути господарями в своєму дворі, бажають працювати для себе і співпрацювати з міською радою, я думаю, що їм треба об’єднуватися. Закликаю до такого об’єднання. Не кажу, щоби йшли у великі групи, де, наприклад, по 5 чи 10 ОСББ, як у Києві. Найкраще об’єднуватися, наприклад, будинком чи двором. Це найоптимальніший варіант», – підсумовує Анатолій Давидовський.

За прикладом сусідів

До речі, мешканці проспекту Соборності, 32 нещодавно теж вирішили створити ОСББ. Робота житлово-комунального підприємства їх не задовольняє, адже будинок знаходиться у занедбаному стані. Коли потрібно було робити ремонт під’їзду, на який у «МЖК» не знайшлося грошей, тоді дістали звіти, які подають за півроку із виконаних роботах. І побачили, скільки грошей реально йде з цього будинку за півроку – це 85 тисяч гривень.

«При цьому нам сказали, що ці смітники, з яких все сиплеться через дірки знизу, не можуть замінити, бо це дуже дорого: один коштує чотири тисячі гривень. А коли один смітник настільки прогнив, що просто завалився, в нього коліщата не витримали – це і стало останньою краплею. Правда, тоді його забрали і відремонтували. Ми написали купу заяв, звернень різних. Постійно щось писали», – розповідає Тетяна Горюнова, жителька 32-го будинку.

Видно, що невелика частина дороги на Соборності, 32 відремонтована.

«Це фактично один раз за 20 років нам зробили нормальний заїзд. Відчуваємо себе, ніби на європейських дорогах, коли йдемо по цьому асфальту», – каже мешканець 32-го будинку Віктор.

Щоб цей заїзд відремонтували, жителям довелося добре пооббивати пороги. Навіть носили каву з цукерками працівникам «Луцькавтодору».

«У нас є активна людина, яка поїхала в «Луцькавтодор», коли вони тут робили проспект, і домоглася, щоб оцей наш кусочок внесли в план. Як вони зробили: просто на цей бетон поклали зверху два шари асфальту. Це вже добре, але не знаю, скільки воно витримає. Те, що роблять 28-му будинку, то вони виграли проект. Там спочатку кладуть щебінь грубий, потім – дрібніший, після чого – шар асфальту, далі просмалюють, потім – ще шар асфальту, тобто роблять, як потрібно. Там не «Луцькавтодор» робить, інша фірма», – додає Тетяна Горюнова.Хто залишився без ремонту до наступного року?

Як бачимо, на Соборності, 28 ремонт зроблено якісно і майже повністю, на Соборності, 32 – відремонтовано невелику частину дороги. А от біля Соборності, 30 (цей будинок знаходиться між 28-мим і 32-гим) взагалі ще нічого не ремонтували.

«Були численні звертання до міської ради, і Романюк пообіцяв, що в 2016 році будуть робити, а коли саме – неясно», – каже жителька 30-го будинку Віра.

У департаменті житлово-комунального господарства Луцької міської ради кажуть, що ремонт буде залежати від фінансування на наступний рік.

«У цьому році ми завершили ремонт на Соборності, 30-А і 28. На сьогоднішній день роблять ремонти на Соборності 26, Воїнів-інтернаціоналістів 2, 4, 6. А також розпочато ремонт дворових територій Соборності 16, 14, 12, 10. Плануємо продовжити капітальний ремонт дворових територій по проспекту Соборності в наступному році: 32-й, 36-й будиноки і так далі до «Там-Таму». Справа в тому, що ми не знаємо, яке буде фінансування на наступний рік. Це будуть складатися пропозиції, які будуть виноситися на сесію Луцької міської ради. І за які двори відповідно буде проголосовано, ті й будуть ремонтувати», – повідомляє Микола Осіюк, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства.

Також Микола Осіюк додав, що на ремонт дворових територій у цьому році вже витрачено близько 22 мільйонів гривень і планується ще – близько 6 мільйонів гривень.

Світлана КОВАЛЬЧУК

Коментарі

Шокін

10:56 12.11.2015

Раз купувати нові контейнери так дорого, то невже не можна позаварювати оті диряві??? Таке враження шо в жеки набирають тільки переможців конкурсу *містер розп...дяй району*.
p.s. Що за довбак настроїв сайт так , що в поле текст не можна вводити подвійні лапки???

ВІКТОР

11:59 12.11.2015

ПОДИВИВСЯ НА ФОТО ДВОХ БУДИНКІВ І НІБИ ПОТРАПИВ З ЄВРОПИ(СОБОРНОСТІ28) ДО ХАЩ ШАНХАЮ(СОБОРНОСТІ 32). СМІТТЄВІ БАКИ В ОДНИХ ЯК КАЗКА, А В ІНШИХ-ХЛАМ.ЧОМУ МЖК НЕ ПОЛАГОДИЛА ЇХ ЗА 20РОКІВ.МИ Ж ГРОШІ СПРАВНО ПЛАТИМО. А ВСЕ ЧЕРЕЗ ТЕ ЩО ВСІМ БАЙДУЖЕ ЯКИЙ У НАС ДВІР. А ТАМ-НІ. ОСББ САМІ ФАРБУЮТЬ, ВКОПУЮТЬ КОЛЕСА,САДЯТЬ КВІТИ, Я ЧАСТО З ВНУЧКОЮ ТАМ ГУЛЯЮ І БАЧИВ ЯК ЖІНКИ САМІ РОЗМАЛЬОВУЮТЬ ДВІР.КРАСА. БО ВОНИ ГОСПОДАРІ НЕ ТІЛЬКИ КВАРТИР А Й ВСЬОГО СВОГО ДВОРУ.М О Л О Д Ц І.

Ірина

13:22 12.11.2015

Дуже сподіваюсь, що у 30-му будинку буде ремонт скоро, а то те покриття, яке зробила власниця Княжого Двору розлетілося через рік

ОЛЕНА

08:13 13.11.2015

ДОРОГІ МОЇ СУСІДИ СОБОРНОСТІ 30. БІЛЬШІСТЬ З НАС ПЕРЕСЕЛЕНЦІ З ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ЗОНИ. НЕ ДИВУЙТЕСЬ ЩО НАС ПОКИ ЩО ЗАЛИШИЛИ ОСТОРОНЬ. ПРОСТО МИ САМІ ВИННІ І КОЛИ ВЛАСНИЦЯ КНЯЖОГО ДВОРУ ЗАБРАЛА НАШІ ПІДВАЛИ МИ МАЙЖЕ ВСІ ПРОМОВЧАЛИ.ГРЯЗНІ ПІДЇЗДИ ТЕЖ НАША ВИНА.ВИХОВАННЯ-НУЛЬ.ПОДИВІТЬСЯ З ВІКОН НА ДВІР СОБОРНОСТІ 28.ЯКА КРАСА.А НАШ ДВІР ПО ПЛАНУВАННЮ ЩЕ ГАРНІШИЙ.ДЯКУЮЧИ МОЛОДИМ БАТЬКАМ СКІЛЬКИ ГОЙДАЛОК ЗРОБИЛИ.НЕ ХНИЧТЕ .ПОТРІБНО СТВОРЮВАТИ ОСББ. ДУМАЮ СУСІДИ НАМ ПІДКАЖУТЬ ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ.

світлана

18:35 13.11.2015

дай Боже нашому теляті вовка з їсти.Вірю що Микола Ярославович на посаді новообраного голови продовжить лагодити Луцьк.В нього і сини родились на Волині а не в Америці
і паспорта громадянства Щвейцарії немає і фонди нікому не перепоручає за браком часу і христинянин а не втікач від віруючих баптистів.Сдава україні.

Тетяна, Соборності, 32

11:24 18.12.2015

Класно, що ми почали про те обговорювати прилюдно та ще й з фото(світлина з батареєю - така картина була прямо у під"їзді, перед сходами до першого поверху, прикиньте! Як робилося - то анекдот - ось взаємодія між відділами МЖК: хоч й заяви були про всі види робіт, після численних нагадувань батарею вони нам прийшли зрізати після! ремонту, мокру стіну від ливньової труби, що протікає, досі не зробили! - під"їзд чистенький, а пляма мокра все ще "на місці". Підвальні ж світлини можна глянути ось тут - 9 фото, що зроблено під час складання актів 19.10.15 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=980300495354521&set=pcb.986821194710834&type=3&theater.
Дякую Інтернет-ресурсам, що взяли участь у нашому благоустрої! Разом з тим, задум був: розказати усім історію й поширити позитивний досвід - тільки СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ дещо кардинальне вдалося заставити зробити, навіть частину труб поміняли у підвалі (ми, правда, постійно чули від керівництва МЖК: "будемо робити у межах проплачених вами коштів").
А досвід Соборності, 28 нас надихнув на подальші кардинальні дії (Здоров"я голові їхнього ОСББ Надії Іванівні! - вона у лікарні зараз - дорогОю ціною дається боротьба за зміни навіть в одному будинку... Разом з тим Надія Іванівна щиро ділиться досвідом: ми в кімнатці правлінні Соборності, 28 були багаторазово, на будь яке питання Н.І. давала безцінні поради, контакти потрібних людей й, головне, дала поштовх до створення ОСББ, й на установчі збори до нас прийшла - ми вже своє ОСББ зареєстрували й з 1.12.15 почали офіційно хазяйнувати).
Чому така довга, 20-річна епопея переходу до самоуправління? Те, що ми протягом жовтня-листопаду заставляли МЖК хоч щось зробити й зрозуміли, що поодинці ми тут ніхто, хоч й співвласники - можна було б зрозуміти давно.
Попереду ще гуртування й взаємовиховання, бо для багатьох сусідів мало чого помінялося: було ТОВ МЖК, тепер ОСББ, а "моя хата з краю". Зараз на часі - правила добросусідства - їх маємо втілити у спільне життя: щоб недопалки, пачки від цигарок, обгортки від фаст-фуду, серветки, стаканчики, пляшки носили у смітник, щоб курили й розпивали усяке гидоття подалі від дому й дитячого майданчика, щоб за своїми собаками кучки забирали одразу ж - й до смітника (депутат каже, що міськрада штраф за кучку давно встановила, 17 грн - якщо порахувати, скільки грошей по траві двору ми втратили!), щоб світло у передбанниках виключали, щоб мотлох повиносили із сушок, перестали пісяти(в іншому під"їзді вже кілька місяців обговорюють, як-то спіймати того, хто не встигає донести до туалету) й писати на спільних стінах...
Один під"їзд ми майже зремонтували (заява про ліфт від 6.10.15 ще десь валяється у надрах МЖК, все ще обіцяють, обіцяють, один на одного кивають), контейнери заварили, лишили два з трьох - виявилося, їх достатньо й платити менше.

Роботи попереду багато: й труби по стояках міняти, й гаряа вода в багатьох квартирах тільки називається гарячою, під аркою болото лишилося, й дорога в арці вже знов мокра - де були ями - там новий асфальт вже "просів", й фасад будинку у веселий кольор пофарбувати добре б...Активисти наші вже й про сонячні батареї говорять, й про скважини у дворі, й про козирьки над під№"їздами, як на ЦУМі - класно те, що бажання покращити середовище прокинулося, гуртується. Чого усім бажаємо! З святами вас усіх, що наближаються: Миколая, Різдвом, Новим Роком

21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин