Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Майстер Степан Цимбалюк з дружиною Анною
Майстер Степан Цимбалюк з дружиною Анною

Від чохлів до індивідуальних виробів: як лучанин робить ексклюзивні речі зі шкіри

08:27 01.02.2018
1220

Лучанин Степан Цимбалюк разом з дружиною Анною створили бренд шкіряних виробів «Kozak», який користується популярністю не лише в Україні, а й в усьому світі.

Майстер працює у маленькій, а, проте затишній кімнатці, – пише ІА Волинські Новини.

Степан Цимбалюк розповідає, що точно не пам'ятає, коли почав займатися виробом речей зі шкіри, але «затягнуло» це його дуже швидко. Спочатку для нього це було звичайне хобі.

Одним з перших виробів був чохол для запальнички. Степану сподобалось і він почав вчитись: переглядав відео з майстер-класів, читав, знову й знову прбував. Окрім цього, він регулярно обмінюється досвідом з колегами.

Вирби мають характер власника

Чоловік пояснює, що більшість інструментів, якими користується, такіж як і століття тому – молоток, нитки й пробійники для шкіри.

З кожним разом він покращує свої роботи. Замовляє вощені нитки і клей «наірит». Поєднання сідельного шва і такої нитки забезбечує довговічність виробів майстра.

До кожного свого виробу Степан ставиться з любов'ю і переконує: з часом вони набувають рис характеру власника, стають індивідуальними.

Шкіру для виробів він замовляє не тільки з українських заводів, а й з Італії.Дружина Анна – «золотий мозок» команди

Золоте правило для майстра – «сім разів відміряй і раз відріж». Адже переконує, що шкіра не терпить помилок, тут не можна займатись кількома справами одночасно, потрібно бути пильним і прискіпливим до деталей.

За роботу клієнтами ж відповідає дружина Степана – Анна. Майстер за відповідальну і важку роботу називає її «золотим мозком».

Не менш важливим помічником у команді є песик Аза. Він виконує особливу функцію: втішає майстра й отримує за це зарплату у вигляді їжі.

Робить Степан усе, на що тільки вистачає уяви, від запальничок для чохлів до індивідуальних виробів.

Місія «Kozak» – пополяризувати Україну в світі

Його роботи знають і цінують не лише в Україні, а й у світі. На стіні майстерні він повісив карту, на якій відмічає країни, куди поїхали його вироби: Азербайджан, Канада, Росія, США, Литва, Німеччина, Польща, Данія, Білорусь.

У Степана особливий погляд на цінності й місію свого невеличкого бізнесу. Самими виробами й назвою бренду, «Kozak», він намагається популяризувати Україну в світі. Навіть коробки чоловік використовує від українського виробника.

«Мене дивує, що зараз є багато української продукції, яка носить «тарабарщину» з іноземних мов. Але ж люди, ви українці, виготовляєте український продукт, то пишайтеся цим! Зробіть так, щоб люди за кордом, тримаючи ваш товар, казали «Вау, хочу і собі таке». Навіть, якщо і не побіжать шукати де купити такий же гаманець, то, як мінімум, зайдуть в гугл і глянуть значення слова «козак», від цього я вже буду щасливий», – говорить Степан Цимбалюк.

Назви гаманців у майстра відповідні, з «козацькими іменами»: «Отаман», «Чайка», «Характерник», «Кошовий», «Джура», «Солоха», «Кобза»...

Також майстер починає у своїй роботі, крім шкіри, починає додавати брезент.

Поради від майстра:

  • Не зберігайте вироби в поліетиленових пакетах
  • Зберігайте паски у скрученому вигляді
  • Протирайте вироби восками, які зазвичай застосовуємо для взуття
  • Не сушіть шкіру при високих темпаратурах

У майбутньому чоловік хоче збільшити свій бізнес і передавати свій досвід іншим.

Коментарі

Марина

01:26 20.12.2018

Це чудово, що в нашому місті є такі люди! Ними потрібно пишатися! Неодмінно хочу щось придбати у Степана!

17 лютого
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин