Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Що потрібно знати лучанам про свої споживчі права

12:16 11.11.2015
1670

Про які права та обов’язки потрібно знати покупцеві, аби придбання товарів залишалося улюбленим заняттям і не створювало додаткових проблем.

Район.Луцьк дізнавався, що мають право вимагати споживачі від продавців і коли можуть сподіватися на матеріальну компенсацію.

Про права та обов’язки поукупця розповів начальник інспекції з питань захисту прав споживачів Володимир Горішний.

Отож, якщо ви пішли у супермаркет та розбили, пошкодили певний товар, не поспішайте оплачувати його вартість, не розібравшись у ситуації. Для початку варто з’ясувати, чи правильно він був розставлений на полицях.

«Є вимога до стелажів, щоб товар був на них розміщений так, щоб споживач не міг жодним чином пошкодити товар. Працівники супермаркетів та магазинів мають робити все, щоб зменшити ризик його можливого пошкодження. Проте не варто намагатися самостійно діставати товари з верхніх полиць, про це потрібно попросити консультанта або продавця. Тоді ви зменшите ризики їх можливого пошкодження», – зауважив пан Володимир.

Працівники зобов’язані пред’явити вам звинувачення, якщо не визнаєте свою провину, то супермаркет може право вимагати компенсації за рішенням суду.

Якщо ви купили товар, а він не відповідає споживчим якостям (пройшов строк придатності), то маєте право повернути його у магазин та вимагати відшкодування його вартості. Якщо бажаєте, щоб вам виплатили і моральну компенсацію, тоді варто звернутися до суду.

Якщо після придбання товару помітили, що його вартість у чеку відрізняється від ціни, що була зазначена на ньому, можете вимагати повернути різницю виплачених коштів. Не ваша провина, що хтось не встиг, забув чи не захотів приклеїти правильний цінник.

«За правильне подання інформації про вартість відповідає персонал, тож відшкодовування вам виплатити мають за рахунок винної особи», – розповів начальник інспекції.

Є й кілька правил, які варто знати, купуючи техніку.

Якщо ви придбали холодильник, а він не поміщається на кухні або колір телефона перестав подобатися, то маєте право обміняти чи повернути цей товар у магазин протягом 14 днів.

«Є стаття 9 закону України «Про захист прав споживачів», де зазначено, що споживач протягом 14 днів, не враховуючи дня покупки, має право повернути товар, якщо він його не використовував і якщо споживчі властивості збережено. Покупець має зазначити причину, через яку він не може використовувати товар. Це може бути колір, габарити», – розповів Володимир Горішний.

Проте потрібно пам’ятати про те, що поломка не є причиною повернення товару в магазин. Тоді він може підлягати безплатному ремонту за умовами гарантії.

«Стаття 8 закону України говорить про те, що у разі придбання товару неналежної якості, споживач має право на зменшення закупівельної ціни, або безплатне усунення недоліку. Перед тим, як придбати товар необхідно його протестувати, бо потім довести, що консультант цього не зробив буде неможливо. Варто пам’ятати, що у сповивача окрім прав є й обов’язки тож пересвідчитися у справності техніки та прочитати інструкцію з експлуатації покупець повинен обов’язково», - зауважив начальник інспекції.

Також варто пам’ятати, що не всі товари можна повертати. Так, у постанові Кабінету міністрів перераховано групи товарів, що не підлягають поверненню. Зокрема це всі харчові продукти, а також лікарські засоби та прилади медичного призначення.

Крім того, всі свої зауваження щодо роботи магазину ви можете залишити у «Книзі скарг та пропозицій». Аби керівники відзвітували про усунення вказаних проблем, варто залишати свою домашню адресу, бо телефонувати на особистий номер вони не зобов’язані.

«Моя порада одна – купувати тільки ту техніку, на яку передбачена гарантія. Купуючи товари, вимагати чек, бо це єдине підтвердження купівлі-продажу, яке дозволить висунути претензії, якщо у цьому буде потреба. У цьому документі має бути зазначено коли, хто і за скільки продав вам товар. Лише тоді можна буде себе захистити», – розповів Володимир Горішний.

Софія СІЧКУН

Коментарі
21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин