Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Луцьк 90 років тому
Луцьк 90 років тому

Луцьк туристичний 90 років тому

07:15 26.01.2018
1010

Цього разу ми розповімо читачам Район.Луцьк про те, як презентували наше місто для туристів 90 років тому.

Що саме писали про Луцьк в туристичних путівниках? Які були туристичні родзинки? Де могли відпочивати гості міста у вільний від екскурсій та прогулянок час?

У короткому історичному описі про Луцьк 1920-х років сказано, що місто наше є одне із найдавніших на Волині. Зазначено, що ще з ХІ століття наше місто називали «Східний Рим», бо була тут величезна кількість храмів.

Значної шкоди інфраструктурі, економіці та туристичному потенціалу завдала пожежа 1781 року. Проте після Першої світової війни місто було відбудовано і справи пішли на краще.


Гостям міста було запропоновано кращі готелі, а це «Савой», «Версаль», «Пасаж», «Гранд Готель», «Брістоль», «Краківський», «Римський», «Сан Ремо». Найкращою названо ресторацію «Полонія».

Родзинкою міста були названі руїни замку Любарта, костел, синагога, караїмська кенаса. Так, як відгомін Першої світової війни в 1920-ті був ще відчутний для Луцька, то в путівниках згадано було про великі військові цвинтарі в Луцьку – росіян, австрійців та німців.

Пропонувалось також завітати до місцевого театру, який тоді був популярним далеко за межами нашого міста.Для зручності туристів та лучан з Луцька курсували автобуси до Рівного, Ковеля, Олики, Рожищ, Млинова, Демидівки, Кременця та Бреста. Крім того по річці Стир щоденно курсував водний громадський транспорт, ним можна було дістатись Торговиці, Рожищ та Колок.

При бажанні туристам пропонували завітати до Ківерців, де знаходилась спеціальна відпочинково-рекреаційна зона на березі озера. Туди щороку приїздили на літній відпочинок з Волинського та Люблінського воєводств.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі
18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин