Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Нова історія старого жаху
Нова історія старого жаху

«Астрал. Останній ключ»: у темній-темній кімнаті… РЕЦЕНЗІЯ

12:06 23.01.2018
876

Цей фільм – моя перша спроба дивитися жахи у кінотеатрі. Ми прийшли туди удвох з подругою-психтерапевтом. Останній сеанс п’ятниці на Водохреща, коли всі нормальні люди відігріваються в теплих ліжках після пірнання в ополонку. Ми з подругою сидимо в самісінькому центрі червоної зали кінокомплексу «Адреналін Сіті». Пара позаду нас – на найостанніших рядах. Пізніше ми почнемо тремтіти від однієї думки про червоні двері залу, темні кутки порожнього приміщення і зловісний сміх хлопця, що сидів позаду.

Правило дотримуватися тиші під час спільного перегляду фільму можна порушувати, коли ви смієтеся, дивлячись комедії, коли висловлюєте масове замилування протяжним «О-о-о-о-оу», чи коли кричите від страху, ховаючи обличчя у долонях на особливо жахливому фільмі жахів.

Усі попередні частини «Астралу» я дивилася на маленькому екрані ноутбука у веселій галасливій компанії друзів. Цей перегляд був абсолютно іншим…

Сюжет

Історія зав’язана навколо однієї з головних героїнь попередніх фільмів, медіума Еліс, яку сценаристи необачно вбили ще в першій частині. «Астрал. Останній ключ» розповідає про складне дитинство жінки, цькування батьком-військовим, та привидів, які переслідували її у власному домі.

За сюжетом, Еліс у дитинстві випускає у світ демона, що вбиває її матір. Батько дівчинки ніколи не розумів її дару бачити надприродне, тому б’є дитину, звинувачуючи її у брехні. У свої 16 Еліс тікає з дому, залишаючи там батька, брата і всіх привидів. Через багато років до неї зателефонує чоловік, який придбав хату, і попросить розібратися з неупокоєними душами. Для цього жінці доведеться віч-на-віч зустрітися із дитячими страхами.

Жахи і «жахалки»

Цікавий сюжет у фільмі, безперечно, наявний. Історія не дасть нудьгувати жодному глядачеві. Однак, справжнього страху, такого, який відчували на першому фільмі, ви у цій частині не переживете. Попри намагання авторів вибудувати моторошну історію про демона із темної кімнати, лячно глядачам зазвичай стає не від сюжетних поворотів, а від звичайних «жахалок»: різких рухів чи звуків, мертвих чи не зовсім персонажів, що з’являються то тут, то там...

Актори

Попри те, що фільм виходить уже не вперше, а головна героїня у кожній із частин картини одна, досконалого цілісного образу Еліс творцям історії так і не вдалося досягнути. Жінка неперевершена, коли заходить у темні приміщення, населені ще темнішими силами, і стає з ними до боротьби, як рівна. Однак, коли мова йде про передачу простих людських емоцій, як от радість, сум чи докори сумління – акторка ніби стає дерев’яною, і всі емоції виходять дещо натягнутими і нещирими.

Ситуацію рятують веселі і трохи не сповна розуму хлопці-помічники медіума. Вони легко перевтілюються із дотепників на першокласних полювальників на відьом.

Графіка

Кадри фільму привертають увагу якісною графікою. Тобто, мальовані кадри фільму є чи не найкращими. Натомість у звичайних знятих епізодах на акторах буває забагато непотрібного гриму. Так, обличчя декого із них віддають бронзою, а окремі мерці в гримі нагадують звичайних таких «живців», які впали в борошно, а потім у варення.

Загалом, історія ідеально підходить для галасливого вечора в колі друзів. Фільм добре полоскоче нерви кожному з його глядачів.

Фільм можна подивитися у кінокомплексі «Адреналін Сіті» щодня о 14:20, 19:35 та 21:40.

Людмила РОСПОПА

Коментарі
22 лютого
Сьогодні
Вчора
20.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин