Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Зустріч випускників 1991 року історичного факультету Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки
Зустріч випускників 1991 року історичного факультету Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки

Розробник волинської геральдики, краєзнавець і науковець: відомий лучанин святкує іменини

07:07 19.01.2018
963

Завідувач кафедри документознавства і музейної справи СНУ імені Лесі Українки, кандидат історичних наук та голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко 19 січня відзначає свій День народження.

Геннадій Бондаренко народився 1946 року в місті Сатанів Городоцького району Хмельницької області. Впродовж 1968–1972 рр. навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту імені В. П. Затонського. В період із 1974 по 1977 рр. навчався в аспірантурі при Київському державному педінституті імені О. М. Горького по спеціальності «Історія СРСР». В 1981 р. захистив кандидатську дисертацію, за кілька років отримав атестат доцента.

Генадій Бондаренко – заслужений працівник народної освіти України, лауреат премії ім. Д. Яворницького Всеукраїнської спілки краєзнавців (1993 р.), обласної премії Волинського фонду культури ім. Галшки Гулевичівни (1999 р.). Він є член-кореспондент Української Академії історичних наук.

З 1989 року очолював Волинську обласну організацію Національної спілки краєзнавців України. З 2007 року – директор Відділення Інституту Дослідів Волині.

Після закінчення аспірантури постійно працює на історичному факультеті Луцького педінститут, а з 1993 р. – Волинського державного, а з 2007 р. – національного університету. У 1987–1993 роках працював проректором із заочного навчання.

У 1997–2007 рр. – завідувач кафедри теорії і методик викладання Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. З 2015 р. завідувач кафедри документознавства і музейної справи.

З ініціативи Генадія Бондаренка в школах Волинської області запровадили програму факультативного курсу «Волинезнавство» у 2005 році.

Як заступник голови Геральдичної комісії Волинської облдержадміністрації бере участь у розробці місцевої геральдики. З його ініціативи затвердили Герб і Прапор Волинської області, створили проекти гербів сільських громад Ковельського, Старовижівського і Шацького районів.

Він є організатором і учасником багатьох ювілейних і наукових конференцій, які відбуваються у Волинській області і в межах Великої Волині, зокрема, краєзнавчих конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся».Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі
22 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин