Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Як луцькі ЗМІ писали про кримінал сто років тому
Як луцькі ЗМІ писали про кримінал сто років тому

Луцьк кримінальний: про що писали місцеві ЗМІ сто років тому

10:27 05.01.2018
1184

Продовжуємо започаткований в попередніх публікаціях огляд сторічної преси, в якій згадується наш Луцьк. Сьогодні нашу увагу привернули газетні заголовки, які б сьогодні були «в топі» кожного волинського видання.

У першій публікації під назвою «В судах» (1911 р.) йдеться: «Сьогодні в військово-окружному суді слухалась справа капітана розташованого в Луцьку Охотського полку, такого собі Боровича, якого звинувачували у вбивстві, в січні поточного року, підпоручика Піддубного.

Вбивство було скоєно на романічному ґрунті. Борович, вже немолодий офіцер, був одружений 22 роки, мав багато дітей. Дружина його захопилася направленим на службу в полк прямо зі шкільної лави Піддубним.


Борович став ревнувати, просив Піддубного перевестися в інший полк. Той відмовився. В кінці-кінців розігралася кривава драма, яка призвела до вбивства молодого коханця. Суд засудив Боровича на три роки ув’язнення, проте було подано клопотання про заміну цього покарання місячним арештом на гауптвахті».


В статті «Обікрали й суд» розповідається: «Пишуть нам з міста Луцька. Крадіжки в нашому місті мають брудний характер. Крадуть всі, всюди і що попало. Зухвалість злодіїв дійшла до такого нахабства, що минулого тижня в приміщенні окружного суду в закритій касі, де зберігаються судові марки (для оплати судових мит), викрали марок на суму понад 5 000 рублів. Крадіжка ця безглузда, бо цю суму абсолютно немислимо утилізувати для будь-якої іншої мети».

Публікація «Догрався!» про те, як в Луцьку на офіцерських зборах поручик Якубовський, граючись револьвером, приклав його до скроні. «Дворянин Зайковский спробував забрати револьвер. Випадково пролунав постріл, і Зайковский впав, важко поранений кулею в живіт».Завершує наш огляд розповідь про таємниче зникнення начальника луцької залізничної станції. Як виявилось він був азартним гравцем у карти. «Такий собі Горецький в результаті програшів в карти, він зробив велику розтрату державної каси. Злякавшись відповідальності й того, що треба буде повертати 18 тисяч рублів, Горецький «пускається в біга».


Усі вищезгадані події відбулись у Луцьку в 1910-1913 роках.

Читайте також: «Врятований від одруження: про що писали луцькі ЗМІ сто років тому»

Тетяна Яцечко-Блаженко

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
22 лютого
Сьогодні
Вчора
20.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин