Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Кінотеатр зсередини
Кінотеатр зсередини

Кінотеатр зсередини: як показують фільми

10:00 28.12.2017
1900

Ми приходимо в кінотеатри за магією того життя, яке оживає на екрані після нетривалої заставки. Але магія кіно живе не тільки там. Ще задовго до того, як заставка почнеться, ви вже це відчуваєте. Запах поп-корну, постери, трейлери та приємне передчуття неймовірної історії супроводжують вас протягом всього шляху від входу в кінотеатр до м'якого крісла кінозалу.


Журналісти Район.Луцьк проведуть вас іншим, не зовсім звичним шляхом. І ви подивитеся на фільм з віконечка темної стіни, що розташована одразу за «козирними» диванами найостаннішого ряду вашого улюбленого кінозалу.

«Найстарішому» діючому кінотеатру Луцька всього-на-всього 7 років. Однак, навіть тут ще показували фільми на плівках. На стінах «самого серця кінотеатру» «АдреналінСіті» висять старі бобіни, на яких колись були фільми.

Майстерня кіноінженера, з якої фільми запускають на екрани червоної та синьої зали, знаходиться на другому поверсі рекреаційного комплексу «Адреналін». До неї ведуть непримітні двері. Приглушене світло, на стінах постери та бобіни, під стінами – монтажні столи, на яких колись склеювали частини кінострічки. Поряд із сучасними цифровими проекторами, що потужною оптикою «дивляться» у кінозали через маленькі прямокутні вікна, стоять старі чехо-словацькі «агрегати». Вони не показують фільмів вже кілька років, але поважний кіноінженер Віктор переконує, що якби оце їх зараз увімкнути, вони працювали би без збоїв.

Віктор – «хранитель» цього невеликого кіноцарства. Саме з його волі фільми запускаються на екрани, і його рукою зупиняються. Щодня він дивиться зо два десятки фільмів, і щоразу його прискіпливе око приглядається до кожної деталі стрічки. Попри добру якість сучасних кінофільмів та потужне обладнання, яке їх транслює, Віктор ностальгує за часами, коли кіно їм привозили на бобінах.«Фільми тоді доставляли так, як вам зараз доставляють піцу. У плоских коробках. Один фільм – то 6-8 частин і стільки ж коробок. Ми їх склеювали в одну і показували з цих проекторів», – розповідає кіноінженер.

У кімнаті, звідки показують фільми, чути звук працюючого проектора. У маленькому віконечку видно спини глядачів червоної зали, а на екран проектується мультфільм «Фердинанд». Фотографувати стрічку забороняє закон про авторське право. Його тут суворо дотримуються. Навколо – купа постерів фільмів, які тут показували раніше.

Сьогодні обладнання для кінопоказів вже найсучасніше. Це і нові проектори, і активні 3D-окуляри, що дозволяють бачити об’ємне зображення без дефектів, і колонки, що запускають «об’ємний звук».

Фільми у кінотеатрі замовляють у офіційного дистриб’ютора в Україні. В асортименті – стрічки вітчизняні та закордонні. Директор кінотеатру Петро Струк пояснює, що картини купують на певний час. Раніше, коли фільми привозили на плівках, по закінченню домовленого терміну їх демонстрації, картини повертали дистриб’ютору. Сьогодні ж стрічки відправляють у невеликих коробках на жорсткому диску. До нього дистриб’ютори дають спеціальний ключ, який і активує фільм. По закінченню терміну дії ключа, кіно з жорсткого диску вже не подивишся.


В гардеробі кінотеатру є невелика колекція постерів, які тут роздають особливо відданим фанатам кіно. На підході до кінозалів стоять тематичні фотозони, які занурюють потенційних глядачів у неповторну атмосферу світу кіно.

Навколо панує неймовірна магія, яка після перегляду стрічки ще довго залишається разом із вами.

Людмила РОСПОПА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
22 вересня
Вчора
20.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин