Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Церква в Піддубцях на столітніх фото

07:19 28.12.2017
2598

У селі Піддубці Луцького району збереглася унікальна для нашого регіону пам’ятка барокової архітектури – церква Святої Покрови XVIII ст.

Передісторія появи храму розпочинається з XVI ст., коли в Піддубцях луцькі монахи заснували монаший скит. Цей населений пункт вони обрали для того, щоб відокремитись і вести є чернече життя. З часом в Піддубцях виникла православна обитель. Спершу тут був зведений дерев’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці, в якому зберігалась чудотворна ікона Божої Матері. Після Берестейської унії 1596 року храм перейшов до уніатів і почалось будівництво нової церкви та монастирських будівель.

На місці дерев'яної церкви з’являється мурований храм Різдва Божої Матері, який можемо бачити зараз. Авторство архітектурної споруди в Піддубцях належить Павлу Гіжицькому (1692–1762), відомому польському архітектору, скульптору, різьбяру і художнику доби пізнього бароко, який був єзуїтом. Саме він є автором кількох десятків храмів, переважно єзуїтських, у Самборі, Кременці (Базиліка св. Ігнатія Лойоли і Станіслава Костки), Луцьку, Піддубцях, Старому Чарторийську, Городищі. Гіжицькому належить авторство вівтаря у фарному костелі Живця й іконостасу греко-католицької церкви святого Онуфрія у Підгірцях.

Храм в Піддубцях є пам'яткою пізнього бароко на Волині. Окремі деталі, характеризують стиль будівлі як перехід до класицизму. Великий восьмигранний верх спирається на масивні пілони. Увінчує це все велика барокова баня з декоративним ліхтариком. Поряд — маленькі вісім бань на бічних вежах. Архітектору Ґіжицькому приписують також проект храмового вівтаря, оздобленого колонами.

Сьогодні хочемо познайомити вас з світлинами вищезгаданого храму, зокрема, унікальними фото інтер’єру храму в Піддубцях, які датуються 1916-1917 роком. Сьогодні ці фото зберігаються в Австрійському державному архіві. Зроблені вони були в роки Першої світової війни австрійськими фотографами.


Фото - Österreichisches Staatsarchiv

Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментарі
16 вересня
Вчора
14.09.2019
13.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин