Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Воротнівський храм Різдва Богородиці
Воротнівський храм Різдва Богородиці

Воротнів 1916 року очима австрійських солдат

10:30 23.12.2017
3172

Хочемо познайомити читачів Район.Луцьк зі світлинами часів Першої світової війни, що були зроблені австрійськими солдатами під час їх перебування на Волині в роки війни, а саме в селі Воротнів (зараз входить до складу Луцького району).

Якщо говорити про часові межі точніше, то світлини були зроблені в період із січня по березень 1916 року.

На першому фото можемо зліва розгледіти воротнівський храм Різдва Богородиці, який був зведений ще в 1785 році. На тій же світлині справа бачимо залишки зруйнованого водяного млина, що був ймовірно діючим ще до війни.

Більшість світлин із сьогоднішньої колекції висвітлюють деревообробне виробництво, яке провадили австрійські війська в часи Першої світової війни у Воротневі. В описі до одного фото уточнено, що управлінням виробництва займалось два офіцери, в роботах було задіяно сто солдат. В ті часи робітники використовували дво- та чотирьох дискові пилки. У Воротневі діяв столярний та слюсарний цех.

Відомо, що пізніше, під час Першої світової війни на третій день Брусиловського прориву 24 травня (6 червня) 1916 року авангард російських військ (8-й корпус 15-ї дивізії) у напрямку до Луцька підійшов до Верхівки, Острожця і Воротнева.
Джерело фото: Österreichisches Staatsarchiv

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі
18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин