Як позбутися осінньої депресії – поради від психолога

05 Листопада 2015, 10:38
5394

Поганий настрій, сонливість, байдужість та апатія можуть бути симптомами осінньої депресії.

Що робити, аби її побороти – розповіла кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогічної і вікової психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Дарія Гошовська.

Кандидат психологічних наук Дарія Гошовська
Кандидат психологічних наук Дарія Гошовська

Спеціаліст зазначила, що найчастіше від осінніх перепадів настрою страждають жінки та люди зрілого і похилого віку.

До депресивного стану можуть призвести кілька чинників.

«У психофізіологічному аспекті цей стан пояснюється  тим,  що скорочується світлий час доби, а темний збільшується. Це понижує  працездатність, створює гнітючий настрій. Опале листя,  дощі та сильні вітри посилюють переживання,  людина налаштовується на негатив.

У психологічному плані феномен осінньої депресії можна трактувати тим, що осінь нагадує про завершення року.  В цю пору  людині властиво підбивати підсумки зробленого.  Часто люди,  які мають високий рівень самооцінки, прагнуть до досконалості,  починають аналізувати,  що ще не все зробили і вирішили. А на незакінчені справи залишається обмаль часу. Це також провокує певний песимістичний настрій», – розповіла психолог.

Дарія Гошовська зазначила, що осіння депресія – це особливий психоемоційний стан, який характеризується пригніченим настроєм, байдужістю, апатією та невизначеністю. Людина, що на неї страждає, не завжди усвідомлює, чого хоче. Втрачається так званий орієнтир майбутнього.

Часто до депресивних настроїв можуть спонукати і негативні настрої у засобах масової інформації.

«Коли людина хвилюється за те, що відбувається в державі,  вона більш сильна до депресії. Іноді доходить до того, що особа потребує допомоги не лише у вигляді консультаційних перемовин психолога та клієнта,  а й психіатра,  який зможе надати медикаментозну терапію.  Бо є люди,  схильні до суїцидальних думок і намірів», – зазначила Дарія Гошовська.

Проте спеціаліст зауважила, що впевнені у собі люди рідко переживають осінню депресію.

«Людина завжди шукає спосіб реалізуватись і дуже важливою знайти улюблену справу, яка б  приносила задоволення. Деякі психологи рекомендують завести домашнього улюбленця, з яким можна гуляти на свіжому повітрі», – розповіла психолог.

Допомогти боротися з поганим настроєм може і насичене культурне життя – відвідування театрів, перегляд фільмів. Хорошими ліками завжди буде сміх, то ж вечори гумору ніколи не завадять.

Варто також зосередити увагу на позитивних моментах життя, поспілкуватися з рідними, відпочити з друзями.

«Ще я рекомендувала б змінити стиль одягу,  його колір.  Зосередитися на жовтих, помаранчевих барвах,  які приносять своєрідну насолоду.  Поставити у вазу з фруктами апельсини,  розставити у домівці жовті квіти. Це створить затишок у помешканні», – зазначила спеціаліст.

Психолог також розповіла,  що під час роботи з студентами намагається навчити їх мислити позитивно, бо це головна запорука успіху.

«Учу своїх студентів любити один одного, своє оточення. Думаю,  що  у мене це трохи вдається, бо не маю студентів,  зациклених на негативних переживаннях. Ввони позитивно налаштовані, а ознакою задоволеності є посмішка. Кожна молода людина не має права впадати в осінню депресію», – зазначила Дарія Гошовська.

Психолог також розповіла, що коли кожен намагатиметься творити сприятливу атмосферу у своєму мікросоціумі, то осінь не зможе стати причиною поганого настрою.

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром