Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман

12 обіцянок Гройсмана на 2018 рік

10:31 18.12.2017
911

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, що чекає українців у наступному році.

Зустріч із регіональними журналістами у Києві прем’єр розпочав з того, що в Парламенті державний бюджет на 2018 рік вдалося ухвалити до Нового року. В Уряді документ називають бюджетом економічного зростання.

«Те, що ми ухвалили бюджет за три тижні до Нового року, дає абсолютно чітку впевненість у місцевих громадах, у тому, що 2018 рік буде роком стабільності й економічного зростання», – зазначив Володимир Гройсман.

Журналісти Район.Луцьк зібрали для своїх читачів ТОП-12 покращень у 2018 році від Прем’єр-міністра України, якими він поділився з журналістами під час роботи прес-клубу.

1. Збільшення експорту

«Експорт зросте на 10%, тобто до 55 млрд гривень. Сьогодні Україна завойовує нові ринки. Тому нам дуже важливо підтримувати експорт реальною продукцією, яку ми виробляємо в Україні. Приємно зазначити, що за цей рік експорт в країни Європи зріс на 29 %. Це означає, що український експорт постійно зростає. Ми працюємо з усіма країнами світу для того, щоб отримувати лідируючі позиції по експорту».

2. Безпека й оборона

«Ми виділяємо 5 % ВВП на сектор безпеки й оборони. Рекордне зростання видатків на безпеку й оборону – це 165 млрд гривень. З них 16 млрд вперше направлять на нове озброєння, техніку, модернізацію. Тобто, все це буде впливати на розвиток національного оборонного комплексу й промисловості.

3. Будівництво доріг

«В першу чергу також плануємо ремонтувати дороги в Україні. З першого січня запроваджуємо Дорожній фонд. 35% коштів з цього фонду направлять на місця. Цифра на реконструкцію доріг в Україні є рекордною – 46,7 мільярда гривень. Дороги ремонтуватимуть по всій території країни, абсолютно по всіх областях. Ми виходимо на збільшення обсягів».

4. Енергоефективність

«Ми передбачили збільшення видатків на Державний фонд, який починає роботу з наступного року. Держфонд – це єдиний інструмент, який дозволить мати ресурс на модернізацію та утеплення будівель, споруд. На це передбачили 2 мільярди гривень, 400 мільйонів з яких – це теплі кредити, а 1,6 мільярда – масштабні програми на енергомодернізацію. Ми повинні зменшити споживання енергоресурсів при підвищенні їх якості та збільшити виробництво наших енергоносіїв. Ми повинні бути енергетично незалежними. Як тільки розвиватимемо газ у достатній кількості для своєї країни, то зможемо знизити ціну на нього. Плануємо зробити це до 2020 року».

5. Аграрний сектор

«Ми зробили цільову програму підтримки українського фермерства. В неї ми заклали 550 млн гривень. Це означає, що в областях, в районах і селах ми будемо підтримувати кожного фермера, який створює національний продукт. Тобто з Асоціацією фермерів напрацьовуватимемо механізм передачі коштів на місця. Також підтримуватимемо сільськогосподарське машинобудування. Однозначно хочу, щоб в Україні будували нові молочно-товарні, тваринницькі комплекси, які збільшать потужність нашого аграрного сектору».

6. Децентралізація

«Децентралізація залишається одним із основних пріоритетів. Ми збільшили фінансування підтримки ОТГ з 1,5 мільярда гривень до 1,9 мільярда. В цілому 12,9 мільярда гривень буде регіональною підтримкою децентралізації. В тому числі 5 мільйонів субвенцій виділили на соціально-економічний розвиток. У 2018 році в місцеві бюджети ми направимо 6 мільярдів гривень. Ми побудуємо або допоможемо побудувати більше двох тисяч об’єктів: дороги, школи, садочки, лікарні, стадіони, басейни та ін. Ми збільшуємо інвестиції в місцеву інфраструктуру».

7. Дитсадки

«До 2020 року ми хочемо повністю ліквідувати черги до дитячих садочків. І це я вимагатиму від міських голів, від голів облдержадміністрацій. Я готовий підтримати фінансово, якщо буде потрібно. Ми маємо вирішити цю проблему, щоб українські діти не стояли в черзі».

8. Освіта

«На освіту ми виділяємо десь 11 мільярдів гривень, з яких мільярд на модернізацію процесу навчання в початкових класах. Я хотів би, щоб і методики навчання, і обладнання, на якому навчають наших дітей, були сучасними та конкурентними. Тому цю програму реалізовуватимемо наступного року. Окрім того, більше 400 тисяч українських вчителів отримають підвищення заробітної плати ще на 25%».

9. Заробітна плата

«Мінімальна зарплата в цьому році була 3 200 гривень. А на наступний рік мінімальна заробітна плата зросте до 3 723 гривні. Якщо в майбутньому економіка нормально реагуватиме, то ми зможемо й надалі підвищувати мінімальну зарплату. Зміцнення зарплатні українцям – важливе питання. Ми хочемо з часом довести середню заробітну плату в Україні до 10 000 гривень, сьогодні це 7 400».

10. Охорона здоров’я

«Бюджет охорони здоров’я у 2018 році сягає 115 мільярдів гривень. В минулому році 700 мільйонів виділили на програму «Доступні ліки», у наступному фінансування збільшують до мільярда. На сьогодні українцям виписали вже 13 мільйонів рецептів. Проте ми зробили так, що більше 15 мільйонів рецептів випишуть громадянам у 2018 році. 150 мільйонів гривень передбачили для будівництва кардіоцентрів. Поки в 13 областях є такі центри, а в наступному році хочемо побудувати не менше. Це дозволить людям отримати якісні послуги по лікуванню серцево-судинних захворювань».

11. Кінематограф

«Стовідсотково плануємо й надалі підтримувати українську культуру. У минулому році виділяли 500 млн гривень на підтримку українського кінематографу. Цього року ми збільшили підтримку до мільярда гривень. Ми хочемо, щоби українського кіно стало набагато більше в нашій країні».

12. Соціальний захист

«У наступному році обов’язково забезпечимо сім’ї військовослужбовців житлом. Зокрема 1 300 квартир придбаємо для військовослужбовців. На соціальний захист виділили 126 мільярда – це пільги, субсидії, підтримка малозабезпечених верств населення».

Анна МАНЮХІНА

Коментарі
21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин