Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Місцини: як живе ОСББ на Відродження

14:37 04.11.2015
1726

ОСББ на проспекті Відродження,55, що об’єднало 165 сімей, намагається іти в ногу з часом. Аби слідкувати за порядком у будинку, мешканці встановили камери спостереження, а щоб скоротити витрати на тепло хочуть встановити індивідуальний тепловий пункт.

Голова ОСББ Ганна Кушнірук розповідає, що шлях до створення об’єднання був нелегким, бо ж війну за будинок, який колись був гуртожитком для працівників взуттєвої фабрики, розпочала ще з 1998 року.

«Нам у міській раді тоді сказали, що або ми беремо його собі, або вони його віддадуть у інші руки, то вибору мешканці й не мали. А ОСББ створили в 2011 році, коли побачили, що так дійсно можна працювати», – ділиться Ганна Миколаївна.

З того часу у будинку зробили не мало. «Відродження,55» було одним з перших, хто потрапив у програму допомоги ОСББ від міської ради. У 2012 році з бюджету міста профінансували 80% витрат на новий дах.

Були у будинку також проблеми з світлом, тому ще у 2008 році мешканці вирішили, що у кожну квартиру встановлять лічильники.

«Так питання з світлом вирішилося, проте і коштувало це немалих грошей - 1800 гривень з кожної квартири, а на той час це були суттєві кошти», – розповідає голова ОСББ.

За кошти мешканців вділося замінити каналізацію, поставити нові труби та крани на холодну воду, зробити ремонт у вестибюлі та вставити пластикові вікна.

Жінка розповідає, що коли виникають якісь проблеми, то намагається радитися з мешканцями. Проте дуже часто збори перетворюються на балаган, тому частіше сама вирішує, що потрібно зробити у будинку і куди витратити гроші. А потім щомісяця вивішує звіти про витраченні кошти.

Голова ОСББ говорить, що великою проблемою є байдужість людей до справ будинку. Також допікає невихована молодь.

«Наші діти нічого не цінують. Два роки тому ми зробили ремонт у вестибюлі, я сама з працівниками обдирала стару штукатурку. А через деякий час знайшлися охочі поставити відпечатки взуття на стінах, тоді я й вирішила поставити камери, аби хоч якось це припинити», – говорить жінка.

Деякі незручності створює і нічний клуб, що знаходиться за тією ж адресою. Проте власник закладу, завжди намагається допомогти, якщо має таку можливість. Ганна Кушнірук розповідає, що не так давно він дав гроші на нові вхідні двері. Тож тепер непроханим гостям потрапити до будинку не легко.

Цього року у будинку встановили тепловий лічильник, а наступного хочуть придбати індивідуальний тепловий пункт. Проте голова ОСББ розповідає, що боїться брати кредит, оскільки і досі не всі мешканці заплатили за лічильник. Окрім мешканців, вносити плату не хоче і власниця сауни, яка знаходиться у приміщенні будинку.

«Я зверталася до міської ради, аби ті, що не оплатили лічильник, платили за тарифами міста, проте мені відмовили у цьому. Тому з власницею сауни питання вирішуватимемо через суд», – говорить Ганна Кушнірук.

Цього року, щоб зацікавити мешканців брати участь у прибиранні будинку, Ганна Миколаївна хоче оголосити конкурс.

«Хочу знизити плату на утримання тому поверху, де буде найчистіше. У нас плата і так не є великою - всього 1,86 за метр квадратний, проте зацікавлювати людей якось треба. Бо от минулого року просила всіх зібратися разом та поприбирати у будинку перед Пасхою. Тоді прийшло тільки двоє людей - я і прибиральниця», – ділиться жінка.

Попри те, що керувати великим будинком з досить пасивними мешканцями та капосною молоддю досить важко, Ганна Кушнірук каже, що буде робити усе, аби помешкання стало ще кращим.

«Часом хотілося кинути цю всю роботу, бо вона невдячна. Але я згадую, що роблю це для своїх дітей, онуків, для того, щоб їм було тут комфортніше», – розповідає голова ОСББ.

Текст і фото: Софія СІЧКУН


Коментарі
17 грудня
Сьогодні
Вчора
15.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин