Якщо плануєте утепляти дім, проведіть теплоревізію

04 Листопада 2015, 10:46
1989

Зараз про зменшення розміру комунальних платежів задумується кожен. До того ж різке зростання тарифів є потужним стимулятором для підвищення енергоефективності житлових, громадських та промислових будівель.

Чому утеплення дому і заміна вікон не завжди «працює»

Основними заходами з енергозбереження традиційно вважають утеплення та заміну вікон. Усе ніби логічно, але багаторічний досвід обстежень будівель дає можливість відзначити типові недоліки цих робіт:

  • відсутність попередніх розрахунків, що призводить до неправильних технічних рішень;
  • невідповідність певних будівельних матеріалів заявленим показникам теплопровідності;
  • неправильний вибір утеплювальних матеріалів;
  • виконання робіт з відхиленнями від технології, а часом і з грубими її порушеннями;
  • недотримання Державних будівельних норм та Державних стандартів України при проектуванні, будівництві та термомодернізації будівель.

Проблема посилюється відсутністю контролю за виконаними роботами і їх якістю, а також суттєвим підвищенням вимог до енергоефективності будівель з 1 липня 2013 року. Дуже часто зменшити тепловтрати можна набагато дешевшими і простішими способами.

Енергетичний аудит підкаже, куди «тікає» тепло

У кожному разі, перед початком утеплення будівлі, треба проаналізувати тепловтрати. В ідеалі необхідно провести енергетичний аудит будівлі та виготовити її енергетичний паспорт. Ця процедура досить дорога та потребує багато часу, адже будуть досліджені та проаналізовані усі можливі втрати енергоносіїв, запропоновані способи їхнього усунення та розрахований термін окупності цих заходів. Тому у більшості випадків замовники обмежуються лише частиною енергетичного аудиту – тепловізійним обстеженням будівлі. Це швидше і менш затратно.

Тепловізійнa діагностика допомагає визначити якість ремонтно-будівельних робіт, стає у пригоді для моніторингу стану будівель, інженерних мереж та обладнання, а також при купівлі нерухомості. Вона дозволяє знаходити місця тепловтрат у будівлях через місця руйнування, недоліки у зовнішній теплоізоляції, місця протікань у покрівлях і накопичення вологи в інших місцях, а також внаслідок неякісного монтажу віконних та дверних блоків. Тепловізійна діагностика виявляє також критичні зони імовірного осідання конденсату всередині будівлі, завдяки чому можна вчасно усунути недоліки й уникнути передчасного руйнування конструкцій.

Моніторинг тепловізійним обладнанням зарекомендував себе як точний і ефективний інструмент для виявлення проблем у системі опалення, водопостачання, каналізації та кондиціювання, визначення ефективності систем в цілому і розробки оптимального плану розташування її елементів у будівлі. За допомогою тепловізійного обстеження можна завжди без особливих зусиль відновити втрачену раніше схему розводки труб або електричних «теплих підлог». До того ж, із застосуванням теплоконтролю можна легко виявити зони протікання, заощадивши, таким чином, час і ресурси, які були б неефективно витрачені на ручний пошук і усунення дефекту. Також ефективним буде цей метод при дослідженні та діагностиці електротехнічного обладнання і мереж, електроустаткування і двигунів, парових і теплотрас, морозильних камер і сховищ.

Тонкощі теплообстеження

Для забезпечення якісних результатів при проведенні тепловізійного обстеження потрібно забезпечити температурний контраст, тобто різницю між температурою об'єкта або його частини і температурою навколишнього середовища. Оптимальний перепад становить 15 градусів. Це збільшує точність отриманих результатів.

У більшості випадків тепловізійне обстеження будівлі здійснюється у кілька етапів:

• тепловізійне сканування зовні та всередині будівлі (його тривалість залежить від підготовленості об’єкта, розмірів, кількості приміщень та виявлених дефектів);

• аналіз та обробка результатів тепловізійної зйомки;

• підготування рекомендацій щодо усунення дефектів. Спираючись на складені термограми, визначаються можливі причини їх з’яви і пропонується комплекс заходів для їхнього усунення;

• завершальним етапом тепловізійного обстеження об'єкта є складання детального звіту, зокрема підсумки дослідження, докладний перелік виявлених дефектів, висновки експертів та вказівки щодо їхнього усунення.

Тепловізійне обстеження є обов’язковим заходом перед проведенням будь-яких дій щодо утеплення й енергозбереження загалом. Його результати суттєво допоможуть розпланувати, розрахувати та виконати термомодернізацію будівлі. До того ж, за результатами обстеження можна усувати дефекти локально, а це суттєво зменшує витрати на ремонт. Але пам’ятайте, що роботи з таким рівнем відповідальності потрібно довіряти лише кваліфікованим спеціалістам, адже отримані результати стануть основою для підвищення енергоефективності вашої оселі і зменшення видатків з вашого бюджету.

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром