Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Луцький замок на старовинній поштівці
Луцький замок на старовинній поштівці

«Там проживав принц»: про що говорить луцька поштівка в Африці

13:30 03.12.2017
1674

На світовому аукціоні eBay дуже часто продають цікаві та раритетні речі, пов’язані з нашим містом. Цього разу вдалось натрапити на цілком звичайну з першого погляду листівку з Луцьким замком. На такі можна часто натрапити в мережі.

Проте, є кілька фактів, які роблять її особливою. По-перше, датується вона 1912 роком. На поштовому штемпелі стоїть дата 8 травня 1912 року. Тобто, знахідці вже більше ста років. По-друге, адресат знаходився не де-небудь, а в Алжирі, що в Африці.

Текст листа написаний французькою мовою. Учасникам спільноти «Збережемо древній Лучеськ» вдалося перекласти написаний текст.

У листі пишуть:

«В Луцьку є гарний замок, збудований в 1325 році, що там проживав принц. Тепер лишились руїни замку. Зараз місто невеличке, але дуже затишне і приємне. Тепер зостався тільки великий відкритий парк, велика кількість павільйонів та одна церква. Вітання від Марти Волинської».


На початку листа отримувач дякує Мадмуазель за дуже гарну листівку, яку отримав(ла) раніше.

В листі є кілька історичних неточностей. Автор був гостем міста, адже уяви не мав, що князь Любарт за національністю не поляк. У листі ж присутнє словосполучення «польський принц».

Текст і фото Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
22 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин