Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Луцьк у долонях: видали перший туристичний путівник шрифтом Брайля

16:19 24.10.2017
1494

У Луцьку презентували соціальний проект для незрячих людей «Луцьк у долонях».

Це туристичний путівник міста, який допоможе людям з поганим зором орієнтуватись у Луцьку, дізнаватись його історію.

Говорили про потреби для незрячих людей у вівторок, 24 жовтня, у книгарні Волинської обласної друкарні.

Луцьк прагне стати доступним як для усіх його мешканців, так і для туристів. Громадська організація «Генерація успішної дії» разом із небайдужими меценатами розпочали програму вдосконалення міста для незрячих людей.

За невеликий час існування один з проектів організації – міні-друкарня шрифтом Брайля – вже видає книжки, газети, меню для закладів харчування. Тобто, люди, котрі погано бачать, уже можуть почитати свіжу пресу та з комфортом провести час у кафе.

Читайте також: У Луцьку за 25 років незалежності України вперше презентували книги для незрячих

Вперше у Луцьку меню шрифтом Брайля впроваджує мережа піцерій

До слова, газета шрифтом Брайля «Сім’я і дім» – перша неспеціалізована газета не лише у Луцьку, а й в усій Україні. 24 жовтня світ побачив ще один примірник цієї газети: всього їх уже чотири. У виданні зібрали мотиваційні історії людей, корисні поради та приклади того, як не здаватись у житті.

Читайте також: «Сім'ю і дім» шрифтом Брайля представлять на міжнародному «Книжковому Арсеналі»

Луцькі журналісти видали другий номер газети «Сім’я і дім» шрифтом Брайля

Ще одим корисним проектом, що тільки запускається, є «Луцьк у долонях».

«Генерація успішної дії» уже вчетверте бере участь у конкурсі громадських ініціатив Луцька і на рівні з усіма іншими проектами змагається за перемогу, цього разу їм це вдалося.

Активіст організації Віталій Ткачук, особливо радіє здійсненню однієї зі своїх мрій.

«Нашим першим проектом була закупівля обладнання озвучування зупинок для маршруток, потім для тролейбусів, наступним став проект «Braille Studio», а сьогодні ми вирішили вперше в Україні видати історичну книжку про Луцьк.

Я вчитель історії, і дуже сумно, що підручників шрифтом Брайля немає, а про історію тим більше.

Ця книжка є історією Луцька: діти старшого віку, дорослі незрячі зможуть за допомогою неї дізнаватись більше про своє місто. Бо за 26 років Незалежності книжок шрифтом Брайля про Луцьк не було», – ділиться думками Віталій Ткачук.

Окрім тексту, у цій книжці є три рельєфно-графічних малюнки: це Луцький замок, Синагога і Кірха. Тож, цей проект має сприяти доступу до інформації про Луцьк, це розповсюдження його історії, як для громадян міста, так і туристів з усієї України.

Редактор «Braille Studio» Ганна Серпутько зазначила:

«Виникла ідея друкувати путівник про Луцьк. А подати проект на конкурс – чудова ініціатива. Це дещо вузько, лише доступність інформації, але, якщо людина працює зі сторінками цього путівника, то потім вона зможе переходити з вулиці на вулицю, подорожувати містом, то це і сприяє орієнтуванню містом. Також люди можуть потрапити у те місце, у якому вони ніколи не були. Це знання пам’яток міста, історії, що дуже важливо», – говорить Ганна Серпутько.

Читайте також: Слова на дотик: як друкують книги шрифтом Брайля у Луцьку

Ще один проект – видання аудіопутівника «Луцьк. Прогулянки містом» – також для людей, які погано бачать, для людей які не володіють шрифтом Брайля, людей з розладами читання.

Ці диски з аудіозаписами передадуть для дітей у школи, у будинки пристарілих, старшим людям, яким легше слухати, ніж читати.

Безмежно задоволена і авторка путівника Катерина Мосіюк:

«Коли видають книги шрифтом Брайля, ще раз переконуюсь, що ми рухаємось у правильному напрямку, а наше місто робить правильні кроки. Мені було дуже приємно, що Віталій Ткачук звернувся до мене із такою пропозицією, але, водночас, і лячно, тому що цей путівник був виданий мною ще у 2007 році.

Якось так символічно: пройшло 10 років, місто розвивається, змінюється, і нам довелось ще трошки попрацювати, щоб він був актуальним. Тому що змінились назви деяких вулиць, якісь об’єкти зникли, якісь з'явились. Як працівнику туристичної галузі, мені вдвічі приємніше, адже про наше місто дізнаються більше не лише лучани, а й ті люди, які приїжджають. А те, що аудиторія збільшується, не може не радувати».

Читайте також: Надруковані в Луцьку шрифтом Брайля інструкції до ліків презентували у столиці


Долучилась до проекту і Головний лікар «Центру хірургії ока професора Загурського» Тетяна Єрємєєва.

«Це дуже важливий проект для людей, котрі мають обмеження зору. У своїй щоденній лікарській практиці я кожен день чую історії про те, як може бути важко сходити в аптеку, купити хліб у магазині чи приготувати собі горнятко чаю. На початку своєї роботи я обіцяла, що буду підтримувати таких людей. Важливо те, що громада сама обирала проект, який вона хоче підтримати. Це індекс зрілості нашої громади і суспільства загалом, адже переміг соціальний проект, який покликаний полегшити життя людям».

Наприкінці презентації Віталій Ткачук щиро подякував усім за підтримку і присутність на заході.

Сподіваємось, Луцьк стане більш доступним для усіх його мешканців.
Марія ВАВРИНЮК

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин