Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Сенаторки Левчанівської: показали, як змінився військовий шпиталь

09:24 18.10.2017
1315

Ще у 2014 році велися розмови про скорочення штату працівників Луцького військового шпиталю і заледве не ліквідації закладу. Однак, війна перетворила це місце на один із провідних закладів для лікування та реабілітації військовослужбовців.

Кількість палат та доступних для перебування хворих ліжок керівники закладу просять не розголошувати. Однак, за їх словами, місця вистачає всім. В рік у госпіталі лікують близько 3 тисячі пацієнтів. Амбулаторну допомогу тут отримують близько 10 тисяч громадян. Майже 800 операцій щороку здійснюють хірурги госпіталю, з яких приблизно 600 – високої складності.
Заклад займається лікуванням не тільки військових, але і цивільних громадян. Для них тут роблять платні операції, а надходження від операцій витрачають на придбання медикаментів. Директор закладу Василь Киворучко каже, що держава повністю забезпечує заклад медикаментами, яких вимагає категорія медичної установи. Однак, інколи заклад потребує додаткових препаратів (зокрема, під час роботи у зоні АТО). Тоді їх закуповують за рахунок надходжень від платних операцій, або ж за волонтерську допомогу.


До слова, волонтери постійно підтримують луцький військовий шпиталь. І йдеться не тільки про гроші, але і про різного виду роботи, яку пропонують небайдужі волиняни. Так, за словами директора закладу, без допомоги громадськості, волонтерів, фондів та діаспори важко було би працювати в тому режимі, в якому зараз працює військовий шпиталь.

«Кожного дня хтось приходить і хоче допомогти. Дехто з волонтерів вирішив відремонтувати плату для пацієнтів. Хтось допомагає в ремонті техніки», – каже Василь Криворучко.

Саме завдяки волонтерам шпиталь повністю укомплектований автомобілями. На базі медичного закладу є сучасний реанімобіль, який, крім Луцька, у західному регіоні має тільки Львів. Реанімобіль може перевозити хворих у важкому стані, і містить апарат штучної вентиляції легенів, кисневі балони, сучасні ноші, монітор пацієнта.

Також благодійники відремонтували п'ять палат у шпиталі. Тепер у тих палатах є свої туалети та душові кімнати.У закладі багато відділень, які за останні роки отримали нове медичне обладнання. Цьогоріч на базі шпиталю вже діє стоматологічний кабінет, де можуть вживляти зубні імпланти. Також з початку року у закладі запрацювали гінеколог та психіатр. Раніше психіатричну консультацію військові могли отримати тільки у профільних закладах в інших містах.

У шпиталі відзначають, що від початку війни більша частина штату може надавати кваліфіковано допомогу у зоні бойових дій. Раніше медики шпиталю такого досвіду не мали. Майже завжди в зоні АТО перебувають працівники шпиталю. Тому навантаження на лікарів, що залишаються тут, зростає.У планах госпіталю – відкрити кабінет лікувальної фізкультури у підвалі. Медики кажуть, що гроші на проведення ремонту є, однак для того, аби спортзал запрацював, необхідно провести капітальний ремонт будівлі. А такі зміни потребують значних коштів.

Людмила РОСПОПА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

103

20:42 18.10.2017

Хоменка заслуга що госпіталь зберігся і це потрібно памятати

21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин