Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Боратин: показали реабілітаційний комплекс «Агапе»

11:00 15.10.2017
12138

Багато вікон, широкі коридори та відсутність порогів - те, що найперше помічаєш, увійшовши до реабілітаційного комплексу «Агапе», що у Боратині.

Триповерхове приміщення зі світлими стінами та зеленню в коридорах справляє враження місця, у якому хочеться боротися за життя. Комплекс збудувала сім’я християн-баптистів у червні минулого року. Наталія та Сергій Больчуки вірішили присвятити життя служінню людям з обмеженими фізичними можливостями, оскільки сама Наталія з 2001 року пересувається на інвалідному візку. Назва комплексу у перекладі з грецької мови означає «жертвенна любов».


Одночасно у комплексі може проходити реабілітацію 26 осіб із помірно важкими травмами, або 13 - з надважкими. Заклад спеціалізується переважно на реабілітації після спінальних, черепно-мозкових, шийних травма,а також інсультів. Працюють тільки з дорослими людьми.


Для людей, що проходять реабілітацію, тут є кімнати з можливістю тимчасового проживання, спортзал, реабілітаційна кімната і санвузли. В «Агапе» постійно перебувають близько 30 осіб персоналу. Це як реабілітологи, так і лікарі, прибиральники, працівники кухні. Пацієнт може провести у закладі не більше 4 тижнів.


Для тих, хто проходить реабілітацію, складають спеціальний раціон, в якому багато вітамінів. Головне, кажуть кухарі, аби їжа містила бгато кальцію та допомагала зміцнювати кістки.
На базі комплексу також відбуваються навчання реабілітологів. Пройти ці навчання можуть лише християни. Натомість серед пацієнтів є навіть атеїсти. Адміністрація «Агапе» каже, що християнська любова поширюється навіть на тих, хто не вірить у Христа:

«90% пацієнтів – це люди не нашої конфесії. Це православні, католики, греко-католики, були атеїсти. Люди, які не вірять, і відкидають бога, ми їх приймаємо, ми їх любимо», – каже виконавчий директор реабілітаційного комплексу «Агапе» Анна Лещук.


Щодо цін, то на звичайну пенсію з інвалідності навряд чи вийде пройти реабілітацію в «Агапе». Однак, за словами працівників закладу, ціни тут значно нижчі, ніж в решті аналогічних центрів в Україні, адже 70% витрат на лікування покриває церква.

Головним завданням закладу, за словами Анни Лещук, є не поставити всіх пацієнтів на ноги, а допомогти їм пристосуватися до життя після травми:

«Наша ціль – адаптувати людину до нормального життя після травми. В когось результати дуже хороші, в когось – мінімальні. Це залежить від фізичного стану людини, а також від бажання людини жити. Життя є і на візочку, і на милицях. Це не кінець. Це початок чогось іншого».
Коментарі

ЕНКО

20:28 15.10.2017

ЗНОВУ БОРАТИН ПОПЕРЕДУ---ДЯКУЕМО

Артур

00:32 16.10.2017

Придбати щемлю в Боратині дуже дороге задоволення,але місце для проживання там найкраще.

Буратін

15:23 16.10.2017

Ох і вгатили туди грошей, якось за жирно все виглядає.

19 грудня
Сьогодні
Вчора
17.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин