Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Учні луцької гімназії вчаться за нетбуками. ФОТО. ВІДЕО

16:14 11.10.2017
4911

«Діти, виконуйте завдання швидше, і ми дізнаємось, чий кролик-атлет першим прибіжить до фінішу», - каже вчителька на уроці української мови у другому класі.

Кролики, Карлсон, сонечка та бджоли – частина інтерактивного педагогічного експерименту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники (Smart kids, у рамках якого учні виконують завдання на персональних міні-комп’ютерах.

Проект у Луцькому НВК гімназія №4 імені Модеста Левицького стартував у вересні 2015 року, і сьогодні перші його учасники вже навчаються у третьому класі. Мета проекту – осучаснити навчальний процес, зробити його ефективним та змістовним за рахунок роботи учнів з новими технологіями. Окрім того, що діти навчаться рахувати і вивчать нові слова, вони ще й отримають навички роботи з електронною технікою, які їм обов’язково знадобляться у житті.

«У нас зараз є чотири такі класи. Орієнтовно в кожному класі 30 учнів. Найпершим був клас вчительки Наталії Романченко, з яким працюють за програмою вже третій рік. Цього року ми набрали вже два перших класи», - розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Алла Садова.

На початку уроку окрім зошита, ручки та підручника перед кожним учнем класу «розумників» стоять нетбук та навушники. Діти користуються ними під час занять з української мови та математики. Вчителі пояснюють, що таким чином протягом уроку учні встигають виконати більше завдань.


«Завдання курсу математики у школі – розвивати логічне мислення і навики обчислення. Але чим більше ми пишемо, тим менше часу на обчислення залишається. Ця програма дає змогу діткам за кілька хвилин зробити до 50 обчислювальних операцій. І це формує таку швидку реакцію, швидке усне обчислення», - каже вчитель початкових класів Наталія Романченко.Діти працюють з нетбуками не впродовж цілого дня, а лише 15 хвилин на уроці. Після цього роблять розминку для очей і пальців. У першому класі учні замість клавіатури користуються сенсорним екраном комп’ютера.
«Монітор нетбука зроблений у формі планшета, і коли діти ще не знають букв, вони користуються сенсорним екраном та працюють пальцями. В першому класі працюють у формі планшета, а вже з другого класу в них є повноцінна клавіатура, з якою вони вже вчаться працювати», - пояснює Алла Садова.

Педагог розповідає, що особливо помітні результати навчання на уроках математики.

«Коли діти в першому класі, їм дуже важко написати цифру і потрапити в клітинку. Вони рахувати можуть швидко, а писати – ні. Коли вони додають «1+3=4», вони вже знають, що вийде чотири, але їм дуже важко це все написати. Цей пристрій дозволяє швидше розвивати навички рахування.

Тут є різні вправи, різні задачі з малюнками. І якщо раніше вчителька виставляла яблучка на дошці, то зараз немає потреби це робити. Це все комп’ютеризовано. Є мультимедійна дошка, на якій є можливість показати і склад числа, і різні завдання, і задачі з малюнками, і відразу короткий запис умови», - ділиться заступниця директора.

Цікаво відбувається сам урок. В певний момент розгляду теми діти беруться за завдання на комп’ютерах. І якщо на звичайному уроці це потребує запису, то тут завдання виконують набагато швидше. Вчителі кажуть, що учням настільки цікаво працювати за комп’ютерами, що вони наперед виконують завдання. За кожне правильно виконане завдання учень отримує вилуплене совенятко. Якщо ж при виконанні було допущено помилку, совеня вилуплюється не повністю. Хто зовсім неправильно виконав управу, той отримує звичайне яйце.

«Завдяки цим іграм діти мають великі успіхи. Задачі і обчислення вони роблять дуже швидко. Справа в тім, що вони працюють в грі – такій діяльності, яка для діток є природною. І ще, підручники простіші, ніж ті, які пропонує реформа освіти. В умовах задач нема сувоїв, торфокомпосту чи сулії з олією. Все написано дуже сучасно, якісне графічне оформлення», - пояснює вчитель початкових класів Наталія Романченко.

Що ж до самих пристроїв, вони мають всі потрібні виходи, аби під’єднати флешку, навушники чи колонки. Від звичайного комп’ютера відрізняються тим, що мають додатковий захист. Нетбук важить близько двох кілограмів. Виробники стверджують, що з висоти 70 сантиметрів він падає і не розбивається. У школі кажуть, що за два повних роки навчання за комп’ютерами жоден не вийшов з ладу.

Нетбуки купують батьки учнів. Вони за власним бажанням обирають навчання у класі «розумників». Після чотирьох років початкової школи пристрої так і залишаться в учнів. На них, за словами педагогів, можна буде завантажити підручники, і продовжувати інтерактивне навчання у старших класах.

Результатом програми є те, що діти швидше рахують, вчаться швидше виконувати завдання, розвивають дрібну моторику, на уроках української мови чують, як правильно наголошувати слова, вибирають правильні варіанти, та вчаться граючись.


Поки що навчання за програмою «Розумники» відбувається тільки на двох предметах. Координатори проекту в перспективі мають розробити інтерактивні курси з природознавства та основ здоров’я.

Людмила РОСПОПА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

Мама

16:47 11.10.2017

Краще б написали, скільки коштує влаштувати дитину в такий клас. Вам і не снилось

Матері

16:55 11.10.2017

так напиши, всім же цікаво

Лучанка

17:07 11.10.2017

Одним дітям планшети вклас за державний кошт, а інші, в простій школі, змушені підручники купувати.Дітей і тут ставлять в різне становище.

Коментуючим

18:09 11.10.2017

Нетбуки батьки купляли самі. Щоб влаштуватись в такий клас дійсно мусово витратити гроші, на нетбук. В іншом все як у всіх, книжки, ремонт класу це все на батьках.

23 лютого
Сьогодні
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин