Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Єдиний музей бджільництва побудований у Баєві

08:26 06.10.2017
2870

У селі Баїв Луцького району ознайомили з музеєм бджільництва та історії села.

Про клуб-музей історії села Баїв та Волинського бджільництва розповів журналістам Район.Луцьк завідувач Іван Душак.

Іван Душак очолює організацію бджільників на Волині, тому й вирішив створити музей. Біля музею також поставили пам’ятник бджілці-трудівниці, який створювали троє чоловіків. Одним із них був наш співрозмовник.
Клуб-музей поділений на три кімнати. У першій зібрані історичні пам’ятки села Баїв, у другій лежать альбоми написаної історії села, а у третій – музей бджільництва.

Саме приміщення селяни почали будувати з 1949 року, а в 1953 вже накрили шифером. Приміщення побудоване з саману (будівельний стіновий матеріал, що являє собою невипалену цеглу із суміші глини, соломи та піску).

У музеї зберігається більше 2,5 тисяч експонатів. Кожен із них має свою історію. Всі історичні пам’ятки Іван Душак шукав і збирав самостійно, а потім приносив у музей.

Щоправда, згадує, бувало й таке, коли ходив випрошував певні речі, багато хто не хотів нічого давати. Та попри це вдалося назбирати чимало історичних знахідок.
У кімнаті, де лежить історія села, яку Іван Душак написав власноруч, нам показали першу англійську булавку, яку чоловік не бачив більше ні в якому іншому музеєві.

Варто зазначити, що окрім цього, що Іван Душак назбирав багато історичних речей, він ще й талановито малює. Його творчість ми побачили в наступній кімнаті бджільництва.Чоловік розповів нам трохи й про самих бджіл. Він зауважив, що на початках бджоли жили в дуплах дерев, у каменях, у горах.

«Бджоли де хоч можуть жити, головне, щоб було сухе місце. Бджоли не люблять сирості», – додав співрозмовник.

Іван Душак поділився з нами, що колись пасічники в лісі шукали дерева, в яких жили бджоли. А щоб не заплутатися і не натрапити на чуже дерево, вони робили на них бортні знамена, тобто свій знак.

А як тільки дерево падало чи трухнявіло, то лісники питали пасічників, чи можна їх зрізати. Частину зрізали і робили дуплянку, де далі господарювали бджоли. Вперше їх зробив Петро Прокопович, який ще з дитинства захоплювався бджільництвом.
Іван Душак має групу дітей, яку теж вчить бджільництву. Цікаво те, що більшу половину групи складають дівчата. Чоловік пояснив нам, що в бджолиній сім’ї головною є матка. Окрім неї є ще трутень і діти. Сім’я може складатися більше ніж з 80 тис. бджіл.

Сам Іван Душак медом не займається, він лише вирощує бджолиних маток. От такий от парадокс.

Анна МАНЮХІНА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин