Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Життя Княгининівської громади після об’єднання покращилося», – голова ОТГ

09:47 05.10.2017
2941

У рамках прес-туру на тему «Кращі практики функціонування селищної та сільської ОТГ» в одній із об’єднаних громад показали, як змінилося їхнє життя після об’єднання.

Такий прес-тур організувало Волинське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Його реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Голова об’єднаної громади Олена Твердохліб розповіла, що Асоціація міст України дуже допомогла громаді перед об’єднанням. Представники Асоціації надавали підтримку як інформаційну, так і правову. Перша сесія в громаді відбулася вже 21 грудня 2016 року.

«Приєднали ми до себе Рокинівську селищну раду. І я думаю, що вигоду після об’єднання бачить кожен житель. Можливо, зараз люди стали більш вимогливими до влади, і на сьогодні працювати мені як голові, та членам виконавчого комітету приходиться в три рази швидше, ніж працювали в минулому році», – зазначила Олена Твердохліб.


На думку очільниці громади, основним досягненням є те, що свій бюджет ОТГ планує сама, і він збільшився в багато разів.

У 2015 році бюджет ледь дотягував до 7 мільйонів гривень, а на сьогодні – з освітньою субвенцією – він становить 45 мільйонів.

З цих грошей 9 мільйонів – це ПДФО (те, що наповнює бюджет громади), і 7 мільйонів – акциз. Бюджет розвитку складає близько 18 мільйонів гривень. Тобто, є кошти для розвитку. На сьогодні їх використовують на ремонт комунальних закладів, зокрема, на садочки й школи, а також на вуличне освітлення й дорогу. Як зазначила Олена Твердохліб, це те, що потрібно зробити в першу чергу.

Завдяки об’єднанню Княгининівська громада має більші можливості виконувати певні роботи. Цього року запланували зробити сім доріг, але, за словами Олени Твердохліб, зроблять більше.

У Рокинях провели основний обсяг роботи, зокрема, капітальний ремонт двох приміщень садочка «Барвінок» – у зв’язку з цим розгрузилася трохи черга до ДНЗ. Тепер усі діти, які стояли у черзі, можуть піти до дитсадка.

«У садочку повністю новий ремонт: гарне приміщення, куплені хороші пружинні матраци для дітей, новий посуд. У нас є чим гордитися», – поділилася очільниця ОТГ.Разом із тим, на ремонті садочка в Рокинях роботи не зупинилися. Адже вже розробляють проектно-кошторисну документацію на будівництво нового садочка в селі Зміїнець по вулиці Левадній, 13.

Після об’єднання, депутати громади дуже плідно співпрацюють. Ніхто не перетягує канат на свій округ.

«Депутати у нас дуже активні молоді люди, і дружні, тому працювати в цьому напрямку легко. Жителі розуміють, що кошти йдуть за призначенням», – додала Олена Твердохліб.

Життя вирує у Княгининівській ОТГ, а робота «кипить». Голова об’єднання розказала, що зараз проводять капітальні ремонти доріг, зокрема, у Рокинях. Вже підписують договір із підрядниками і робитимуть ремонт насосної станції в Княгининку, будують очисні споруди. І це все в основному роблять за кошти місцевого бюджету.

Олена Твердохліб зауважила, що громада оживилася щодо спорту й культури. Багато людей підтримують проведення різних конкурсів й фестивалей. За її словами, люди після об’єднання перестали бути байдужими. Песимізм, який був у 2015 році, майже зник.

Також вона розповіла, що в громаді створили два НВК на базі середньої школи й садочка.

«Ми вирішили, що освітяни мають мати свої важелі впливу на фінанси. І на початку вересня ми передали їм всі їхні кошти субвенцій, а також кошти для розвитку. На сьогодні вони є керівниками своїх установ, юридичними особами і розпорядниками коштів», – прокоментувала очільниця громади.

Завдяки цьому, тепер вчителі та батьки можуть поцікавитися у керівників навчальних закладів, куди йдуть гроші.Щодо медицини, то Олена Тердохліб сказала, що 9 жовтня проведуть конкурс на фахівця гуманітарного відділу, який займатиметься медициною. В громаді хочуть на базі амбулаторії в Рокинях створити комунальне підприємство.

«Медичні заклади в нас у поганому стані. Лише сирницький ФАП більш-менш відповідає критеріям. Але ми плануємо робити ремонти ФАПів у кожному селі. Планів у нас дуже багато, надіємось, що чимшвидше облаштуємо інфраструктуру ОТГ», – додала керівник об’єднаної громади.Виконавчий директор Регіонального відділення АМУ Богдан Самойленко зауважив, що 80–90 % жителів Княгининівської громади вірять у позитивне майбутнє.

«Адже лише об’єднавшись, є можливість досягнути результату. Майбутнє за об’єднаними громадами», – додав він.

Анна МАНЮХІНА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

Олександр

23:57 05.10.2017

З Садочком все ясно. Через кожні 3 роки там проводять ремонт, як не даху, то приміщеня. А коли у вас руки дійдуть до Музею-скансену, який є одним з найкращих музеїв краю, до якого, як до духовного центру тягнеться вся Волинь та іноземні гості?
До виборі ви обіцяли, що у вас на музей багато планів, і на сході села говорили. То де вони?

17 вересня
Сьогодні
Вчора
15.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин