Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Надувні іграшки та мішки на головах: у Липинах діти вчаться за оновленою програмою

07:22 22.09.2017
3466

Технологія «Навчання в русі» вже кілька років діє в Україні. Її завдання – зміцнити здоров’я школярів та підвищити їх фізичну витривалість. Липинська ЗОШ тільки почала впроваджувати у навчальний процес ці інновації.

Урок цьогорічних першачків у Липинській ЗОШ І-ІІІ ступеня починається надуванням іграшки. Протягом заняття діти двічі роблять вправи на фізкульт-хвилинці, а за правильну відповідь на запитання вчителя крутяться, присідають, і тільки тоді знову сідають за парти. Це та багато іншого є вимогою спеціальної програми, до якої з початку навчального року долучилася школа.

Батьків майбутніх першокласників попередили, що окрім підготовки шкільного приладдя, їм ще потрібно пошити спеціальні мішечки з йодованою сіллю всередині. Мішечки діти триматимуть на голові, аби розвинути правильну поставу. Також для формування постави у школі скасували таке відоме всім розміщення рук на парті. Тепер замість того, аби скласти руки одна на одній перед собою, учні кладуть руки на парту, витягуючи їх горизонтально.


Для розвитку дихання на початку уроку першачки надувають фігурні іграшки.


Використовують під час уроку і звичайні грецькі горіхи. Ними учні розминають пальці, які втомилися від письма.

Директор школи Валентина Коменда каже, що все частіше при розподілі на уроках фізичного виховання учні потрапляють у так звані «спецгрупи» зі зменшеним навантаженням. Це говорить про те, що фізичне здоров’я дітей в останні роки погіршується.

Дати дітям здоров’я так само, як подати новий матеріал з предмету, на жаль, неможливо. Тому завданням школи є ненав’язливо пропагувати здоровий спосіб життя та сприяти тому, аби учні самі захотіли бути здоровими та активними.

«Ми завели спеціальні рухові щоденники, в яких батьки перед навчальним роком вписують показники ваги, скільки разів дитина може присісти, скільки відбити м’яч від підлоги. Після закінчення семестру показники знову зніматимуть, і вже ми разом із батьками дивитимемося, чи є якісь зміни», – розповідає директор.

Проект передбачає комплексний підхід. Окрім роботи у школі, вчителі працюють з батьками і спільно намагаються впровадити здорову лінію у програму навчання і розвитку першокласників.

Сьогодні у школі 43 першачки. Протягом наступних років програма буде змінюватися залежно від вікових особливостей дітей-учасників. Однак, в основі діяльності школи нарівні з освітньою діяльністю відтепер буде боротьба за фізичне здоров’я учнів.

Людмила РОСПОПА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі

мама

12:15 22.09.2017

Хороша методика

ірина

18:37 22.09.2017

З таким чудовим керівником оживає не лише навчальний процей, а й уся школа!!!

Доктор Хаус

00:38 23.09.2017

Методика цікава, але мене цікавить одне питання: фігурні іграшки змінються кожного дня (але тоді це є дещо економічно накладно), чи вони якось знезаражуються? Адже ротова порожнина, а саме слюна є джерелом різноманітних інфекцій, а також поживним середовищем для їх розмноження.

21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин