Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Луцьк спортивний: ретросвітлини

17:52 09.09.2017
1733

Відповідно до Указу Президента України Леоніда Кравчука № 340/94 від 29 червня 1994 року День фізичної культури і спорту відзначається щорічно у другу суботу вересня.

У радянський період День фізкультурника відзначався кожну другу суботу серпня, таке рішення було прийняте в 1961 році. Проте це свято отримало широке розповсюдження ще 1920-1930-х роках ХХ століття, коли на піку популярності був лозунг: «В здоровому тілі – здоровий дух». Спортсмени були чи не найпопулярнішими людьми в країні. Ні одна святкова демонстрація не проходила без участі гімнастів, футболістів та інших представників спортивної братії. В університетах та інститутах почали відкриватися фізкультурні факультети, а пізніше цілі навчальні заклади готували майбутніх фізкультурників. В усіх школах та інших навчальних закладах тоді з'явилися уроки фізичного виховання У школі також почали діяти спортивні клуби та секції.

День фізкультури був покликаний сприяти масовій пропаганді фізичної культури та спорту в країні. Він став днем традиційного всенародного спостереження за досягненнями у галузі спортивного руху і майстерності спортсменів. У цей день по всій країні проводились показові виступи спортсменів та змагань різного рівня. Після розпаду Союзу традиція святкування Дня фізкультури збереглася і продовжується нині в Незалежній Україні.

На сьогоднішній фотопідбірці, яка присвячена Дню фізичної культури і спорту, ви зможете побачити лучан у різні десятиліття ХХ століття, які активно займаються спортом.

Джерело фото: https://board.lutsk.ua, https://audiovis.nac.gov.pl

Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментарі

Оксана

14:54 10.09.2017

Скільки спортивних чоловіків.

18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин