Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як 1928 року у Луцьку проходили передвиборчі диверсії

21:31 30.08.2017
2059

Вибори у Луцьку до Сейму та Сенату проходили неспокійно, з підпалом та диверсіями.

Після закінчення каденції Сейму та Сенату в 1927 році, на всій території ІІ Речі Посполитої оголосили про проведення виборів. Вибори до Сейму повинні були відбутись 4 березня 1928 повинні були відбутись, а 11 березня до Сенату.

По округу № 57, який охоплював Луцький, Рівненський та Костопільський повіти до Сейму пройшло шість осіб. Першим був князь Януш Разивілл, останній ординатор Олики, який представляв Безпартійний блок співпраці з урядом (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, BBWR). Від того ж самого блоку Вацлав Вісліцкий – польський політик, суспільний діяч, підприємець, який мав єврейське походження. Він був депутатом Сейму аж чотирьох каденцій. Освіту здобував в Брюсселі, проживав постійно в Варшаві.

Селянсько-робітничу партію від Волині представляли Степан Волинець та Іван Федорук. Від Українсько-білоруського клубу – Лаврентій Серветник, а від Української соціалістично-радикальної репрезентації – Іван Власовський.

До Сенату, за результатами виборів 11 березня, від Волинського воєводства увійшли чотири представники Безпартійного блоку співпраці з урядом, а саме: Лазар Даль, Станіслав Гусковський, Степан Редько, Михайло Скоковський та Сергіуш Козіцький від Селянсько-робітничої партії.

Проте вибори на Волині, зокрема, в Луцьку проходили не спокійно. Як свідчить тогочасна преса, в ніч на вибори до Сенату, а саме 11 березня 1928 року в місті спалахнула сильна пожежа. Загорівся будинок пошти та телеграфу в Луцьку. Пожежа паралізувала в місті телефонний та телеграфний зв'язок. Внаслідок диверсії було знищено дах нової пошти.

Влада та тогочасні органи безпеки провели операції по викриттю співучасників підпалу. Про те, що це був підпал ніхто не мав сумнівів, адже це була вже друга подібна за характером пожежа, яка відбувалась в часи березневих виборів 1928 року. Під час першої пожежі підпалили будинок, в якому знаходився офіс Безпартійного блоку співпраці з урядом. В тогочасній пресі журналісти описували ці події як передвиборчі диверсії на Волині.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі
21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин