Місцини: на Кравчука,46 задоволені, бо проміняли «МЖК» на «Альянс»

23 Жовтня 2015, 12:03
5541

ОСББ з промовистою назвою «Альянс-Луцьк» із 2011 року наводить порядки у дворі самостійно. За чотири роки існування співвласники облагородили дитячий майданчик, відремонтували дахи, огородили прибудинкову територію.

Про ці та інші вирішені проблеми розповів голова об’єднання Олег Федіна.

Він каже, що спершу зорганізувалась ініціативна група. Люди просто захотіли самі хазяйнувати і здійснювати контроль за тими коштами, які сплачували в ЖЕК. Балансоутримувачем на той час було ТзОВ «МЖК».

«Ідею назви ОСББ подав я, – ділиться чоловік. – Альянс – це об’єднання. А наше об’єднання унікальне в своєму роді – включає аж шість будинків. Таких у Луцьку є лише кілька».

Олег зізнається, що на початках люди були стурбовані. Коли керував ЖЕК, мешканці іне знали один одного. Ніякі збори комунальники не проводив, не звітував про свою роботу в житловому комплексі. А коли виникла ідея об’єднатися, подумали, що знайшовся ще один шахрай. Бо ж хтось має стати розпорядником коштів. Але інша справа, коли виходиш до людей, звітуєшся за все, тоді і страх зникає.

«На той час люди не знали, що є ревізійна комісія, яка перевіряє раз в рік фінансову діяльність ОСББ. Не знали, що створюється спеціальна структура – правління ОСББ. От у нас шість будинків і з кожного є представник у правлінні», – розповідає Олег Степанович.

Голова ОСББ з радістю показує новий дитячий майданчик, який співвласники вирішили встановити в першу чергу після об’єднання.

«Найперше поставили дитячий майданчик. Його в нас взагалі не було. Пісок на площадку при ЖЕКу не завозився. Тут стояла вода. Все, що зараз є: лавки, смітники, доріжки з бруківки, бесідка – це все за кошти ОСББ. Щоправда, у цьому році фонд «Новий Луцьк» поставив нам ось ці турніки, – каже Олег. –У нас був навіть свій собачка, жив он в цій будці. Сторожував двір».

Серед інших ремонтних робіт об’єднання – оновлення дахів, встановлення світлодіодних ламп у всіх 14 під’їздах. Цоколібудинків облицювали природним каменем. Є ще й у пінопласті.

«Ми поставили світлодіодне освітлення на кожному поверсі сходового майданчика і при вході у під’їзди. Раніше у нас були лампи на 40 Вт. Світлодіод бере 5 Вт, а світить як 75-ка. Тобто у вісім раз економимо електроенергію, – розповідає голова ОСББ.– Нещодавно осучаснили вхід у три під’їзди як зразок для власників квартир, щоб вони могли сказати чи  робити і решту під’їздів такими. Клінкерна плитка для зовнішніх робіт, на сходах – теж плитка і ковані перила. Козирки також підперли кованими стовпами, щоб з часом не прогиналися».


 

Крім правління, ОСББ «Альянс-Луцьк» має ще техперсонал. Наприклад, місцевий працівник Леонід слідкує за чистотою у дворі. Каже, що працюється добре. Заробітна плата – відповідна. Люди привітні, завжди вітаються. «Було, що хтось із мешканців розбив посудину з салатом у дворі. Прийшов, вибачився».

За озеленення, зокрема квіткові клумби в ОСББ, є відповідальні жіночки. Якщо потрібна фінансова допомога на закупівлю квітів, то об’єднання йде на зустріч.


А як винагороду за догляд клумб правління об’єднання вирішило зменшити їм суму щомісячного внеску.


ОСББ «Альянс-Луцьк» позик ніколи не брало. Є рахунок у банку, який поповнюється завдяки щомісячному внеску власників квартир. Тариф за утримання будинку складає 2,04 гривні. Відповідно до квадратури кожен власник сплачує певну суму в так званий фонд об’єднання. Таким чином, щорічний бюджет ОСББ складає кілька сотень тисяч гривень. Додатково гроші у людей не збирають. Бухгалтер всі платежі здійснює через перерахунок. І для звітності простіше, і прозоро. 

Більше того, на прибудинковій території є кілька приватних об’єктів. З кожним власником укладені договори. Підприємці напряму сплачують на рахунок ОСББ за оренду прибудинкової території. Сума залежить від площі, яку займає об’єкт. Уся територія біля будинків приватизована і огороджена новим парканом.

«Загородилися, бо раніше всі, хто приїжджав на ринок, паркувалися на газонах прямо під вікнами квартир»,  – пояснив Олег Федіна.

Власниця квартири в ОСББ «Альянс-Луцьк» Тетяна Степанівна каже, що щаслива, живучи в такому будинку.

«Стара квартира обслуговується ЖЕКом № 8, то – кошмар. Довідку ніяк не можна взяти, треба тиждень чекати, платити гроші. А тут все прекрасно. Зателефонувала, голова прийшов з печаткою, підписав і все, питання вирішене. Треба сантехніка, зателефонувала ще раз і хлопці через 10 хвилин прийшли. Багато що змінилося на краще. А який у нас двір, підвали, огорожа.У під’їзді чистота і приємний запах. Техпрацівниця прибирає два рази в тиждень: у понеділок і четвер. Словом, живемо і радіємо», – каже пані Тетяна.

Тетяна БІДУН

Коментарі
23 Жовтня 2015, 16:47
які ви молодці
30 Серпня 2016, 04:01
Цей аферист всі комертарі погані про себе повидаляв, за виключенням одного сайту. Просто запам'ятайте цю морду і ніколи не попадіться на гачок, не вирветеся.<br/>Людина в принципі з цього і живе, обдираючи жильців. Не купляйтеся на те, що в дворі гарні газони - це не його заслуга, як і дитячий майданчик.<br/>Краще запитайте, куди списав сотні тисяч гривень, які сплатили люди за ці роки - самі зрозумієте все...
Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39