Яким повинен бути соціально-відповідальний бізнес у Луцьку?

22 Жовтня 2015, 09:15
3035

Луцьк може мати потужний ресурс для розвитку, якщо місцевий бізнес стане соціально відповідальним.

У більшості випадків бізнес не несе користі місту, скоріше навпаки – потребами соціуму доводиться жертвувати на користь чергового підприємця, який, для прикладу, може побудувати ресторан і замурувати жителям сусіднього будинку вигляд з вікна. Або ж звести багатоповерхівку буквально на подвір'ї іншого будинку. Або відірвати шмат привабливої території, яку облагородила міська влада за бюджетні кошти, і теж побудувати там якийсь розважальний заклад.

А соціально відповідальний бізнес - це той бізнес, який розбудовуючи себе, розбудовує і місто, несучи користь жителям. Наприклад: якщо будує  ресторан, то поруч зводить дитячий майданчик, парк, карусель, сквер чи щось, що робить привабливим район.  

У Луцьку приклад соціально відповідального бізнесу – комплекс «Сіті-Парк». На території цього парку знаходиться кафе «Рінг» та будується спортивно-оздоровчий комплекс. «Сіті-Парк» - лише комерційний проект відомого бізнесмена Андрія Покровського, тут зроблено чимало користі не лише для району, але й для цілого міста.

Тут діє єдиний у місті безкоштовний cкейт-парк. А у самому парку створений окремий шаховий скверик зі столиками. Правильно організовані доріжки: з бруківкою одного кольору – для пішоходів, іншого - для ролерів та велосипедистів. Біля кожної лавки - смітник.

Русло річки Сапалаївки очистили, розширили, на воді побудували хатинки для качок. Через річку проклали новий міст, назвавши його «мостом закоханих». На ньому пари замикають на замки «вічне кохання». Поруч - альтанка. 







 

«Сіті-Парк» продовжує розростатися. В адміністрації комплексу повідомили, що тут невдовзі зроблять арт-галерею під відкритим небом. Вона складатиметься з чотирьох стін, які і стануть «полотнами» для художників. Окрім того, поруч буде універсальний спортивний майданчик. Стоятимуть тенісні столи.  Все це планують зробити на місці радянської танцювальної площадки. Зараз там купа сміття та яма, де збирається вода.



 

«Подорожуючи світом, я завжди прагнув все найкраще, що там є, привезти додому в Луцьк. Так і з'явилася ідея «Сіті-Парку». Переймаючи досвід рекреаційних зон в різних країнах, я прагнув створити таку зону для відпочинку, де зможуть проводити час люди різного віку та соціального стану», – пояснює свою ініціативу Андрій Покровський.

Gриклад Андрія Покровського - то поки що дин з небагатьох прикладів соціально відповідальнго луцького бізнесмена. Адже, організувавши комерційно успішний проект, яким є «Сіті-парк», він створив цілу низку загальнодоступних соціальнх об’єктів для лучан, додавши місту комфорту і європейськості. Чим не позитивний приклад для інших підприємців?    

За матеріалами інтернет-видання «ВолиньPost»

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром