Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Що зробили депутати за 5 років. Наталя Бунда

11:00 22.10.2015
2448

Обранець громади луцького округу №1 Наталя Бунда впродовж каденції, що минає, цілком заслужено досягла кар’єрних висот. Попри те, що вона є наймолодшим депутатом міськради, політичного та адміністративного досвіду їй не бракує. Ще до обрання депутатом у неї за плечима була кількарічна пропагандистсько-організаційна робота в штабах партії ВО «Батьківщина» (БЮТ), здобуття трьох вищих спеціальностей – філолога, політолога-міжнародника та перекладача. Що, безперечно, мотивувало делегування Наталі Бунди кандидатом в депутати на місцевих виборах 2010 року.

Власне, саме перемога на мажоритарному окрузі №1 дало поштовх для наступного росту депутата. Адже Бунда балотувалася в найвіддаленіших районах Вересневому та Гнідавському – традиційно проблемних масивах за кожної влади. Молоду кандидатку фактично «кинули під танк», вважали відвертим аутсайдером перегонів. Однак вона перемогла, притім, доволі впевнено. Це спонукало новообрану міську владу запропонувати роботу переможцю. І за рік призначити начальником відділу туризму, яке в 2013-му реорганізоване в управління туризму та промоції міста Луцької міськради.

Окрім того, Наталю Бунду обрали заступником голови постійної депутатської комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму.

Округ Бунди

Виборчий округ №1, який делегував Наталю Бунду, доволі розлогий і більше нагадує урбанізоване село, ніж місто. Адже дві третини виборців – це жителі приватних секторів одно-двоповерхової забудови. Межі округу сягають вулиць Агрономічної, Дачної, Довженка, Комка, Корольова, Ландау, Невського, Олега Ольжича, Олени Теліги, Ольги Бесараб, Полонківської, Рильського, Спортивної, Театральної, Туполєва. Сюди увійшли і вулиці Ванди Василевської, Весела, Весняна, Далека, Корнійчука, Коротченка, Крушельницької, Молодогвардійська, Нова, Польова, Ранкова, Рахманінова, Свердлова, Стрельникова, Трудова.

Частина виборців мешкає на вулицях Боженка, Гостинна, Грабовського, Ковпака, Мамсурова, на Окружній. А також на невеличких вулицях Прасолів, Стара дорога, Фільваркова, Шота Руставелі.

Що кажуть люди про Бунду?

Умовний поділ виборчого округу №1 на два мікрорайони – Вересневе та Гнідава – відображається у відгуках їхніх жителів про роботу депутата. Найліпше свого обранця знають на Вересневому, так званому «Сахарному». Зокрема, жителі вулиць Садової та Молодогвардійської знають депутата на ім’я.

«Знаєм, знаєм. Молода така, Наташа, – пригадує робітник місцевих ставків Микола Іванюк. – Вона сюди приїжджала на машині з якимось начальством з міськради. Ото ходила, видивлялася перед тим, як світло на вулиці проводили… Ну, ще питала нас про проблеми. Ми як розказали, то начальник біля неї аж закрутився. А вона нормально трималася, обіцяла допомогти і в клуб запрошувала на прийом. Чого я це запам’ятав? Бо в нас тут як в селі – хтось приїде, то вже мова пішла».

Інший співрозмовник Іван Посєлковий з вулиці Дачної теж кілька разів бачив, як він каже, депутатку-«блондінку».

«Я більше скажу: раз ходив до неї на прийом! – зазнається літній чоловік. – Вона в клубі людей приймає. Кажуть, що часто приїжджала. Як тепер – не знаю. Але було… Якщо чесно, не спеціально до неї пішов, а був на Корольова по-ділам і заскочив у клуб. Депутатша запросила розповісти, як живемо. Така приємна дівчина, душевна, все нас з Петром називала «рідненькі, миленькі, дорогенькі».

Навздогін пенсіонер, сміючись, додає: «А жінок, знаєш як, «золотком» кличе».

Спілкувалися з обранцем округу й мешканці вулиць Спортивна та Довженка. Пенсіонерка Олена Петрівна, яку перестрів дорогою на Довженка, почала вихваляти владу.«Ви не дивіться, що тут все порито, – каже жінка. – Це залишилося після прокладання каналізації. Хто прокладав? Хто-хто – влада. І депутат наш, жінка. Правда, не знаю, як її звати. Але підходила до мене, коли по хатам ходила. Кликала до клубу на прийом, але я не пішла. Не вірю, що допоможуть».

На вулиці Крушельницької вдалося зупинити авто. Жінка за кермом, Наталя, про депутата знає, однак ніколи не бачила.

«Про її роботу мені важко щось сказати. Я жінка не дурна, але сьогоднішні депутати можуть всіх надурити. Тому не вірю, що це заслуга депутата – прокладання водопроводу. Може й вона зробила, не знаю. Точно скажу, що зміни на Сахарному є. Тільки мало їх – он, на дорогу подивіться, суцільна грязюка».

Вулиця Рильського такої ж думки: поліпшення помітні, але до ідеалу далеко.

«От провели каналізацію чи водомережу посередині Довженка. А що далі? – запитує пенсіонер Ірина Миколаївна. – Кожному двору треба заплатити, щоб їм труби для відведення проклали. То, може влада би допомогла, грошей дала? А то лише говорять багато, діла мало. Я не кажу це про нашого депутата, якого не знаю. Не знаю, бо мені важко кудись ходити, когось просити – я звикла сама собі раду давати. Но літа вже не ті, хто би міг помогти».

Чим ближче до центру Вересневого – вулиці Корольова, тим ліпше виглядають дороги та узбіччя. Очевидно, їх тут нещодавно ремонтували.

«Так-так, клали асфальт. Але хто – не скажу. Депутата свого не бачила, хоча знаю її, сусіди зверталися до неї, – каже Світлана, мешканка вулиці Дачної. – Якісь проблеми вирішували з 16-ю школою. От не скажу: напевно, ремонт там робили або вікна ставили. Як оцінюю роботу? Та всі вони тільки язиком працюють, а з нас гроші тягнуть на ті ремонти».

На роздоріжжі Корольова і Цукрової запитую про депутата в жінки, імовірно, агітатора політичного намету, яка відмовилася назватися (її партія конкурує з політсилою Бунди).

«Хто щоб там не говорив, а район Сахарного змінився, і то дуже, – переконує жінка. – Не скажу, що стало краще жити, але стало чистіше, якось цивілізованіше. І маршрутки частіше їздять, і вулиці нарешті освітлюють – не страшно ходити. Як мені депутат? Вона їздить сюди в клуб. Як часто – не скажу. Але, я сама місцева, про неї хоча би люди знають. Вже плюс. А ще бабки кажуть, що то вона клуб ремонтувала. Ну, тобто, гроші дала».

Кардинально інша ситуація на Гнідавському масиві. Тут мало хто чув про Наталю Бунду. Принаймні, лише за сьомою спробою вдалося знайти опитаного, який дещо чув про свого депутата.

«Мені відомо лише те, що депутат є начальником відділу в мерії, – каже Анатолій із вулиці Грабовського. – Я, як вчитель, це лише вітаю – людина будує кар’єру і вчиться життю. Головне, щоб у ній не переміг чиновник. Бо які в нас чиновники – ви знаєте, хабарники одні. Тому бажаю їй бути чесним депутатом… і чиновником)».

На сусідній вулиці Шота Руставелі лише один із п’яти чув про депутата.

«До нас депутат не їздить, – каже місцевий сторож Олексій. – Я тут живу, часто чергую на об’єкті неподалік, ні разу не бачив, щоб якісь командири ходили. Але діло у нас робиться. Он дорогу грейдерували, фонарі поставили».

Подібне незнання свого обранця жителі району пояснюють незручним і надто складним поділом Гнідавського району та масиву ДПЗ на округи. Люди банально плутаються. Наприклад, пенсіонер Петро щиро вірив, що інтереси вулиць Фільваркова та Прасолів відстоює депутат... чи то Ткачук… або Яручик.

«Точно вам не скажу: такий лисуватий, – намагається пригадати чоловік. – Кажете, у нас за депутата Наталя Бунда? А-а-а, чув. Але вона ж на ГПЗ депутатом! Ні?... Я вам так скажу: ми тут практично голосуємо лише за мера. А депутат – це діло вторинне. Від нього нічого не залежить. Отого й мало хто інтересується ним».

Що каже депутат про свою роботу?

Про свою діяльність на окрузі Наталя Бунда має що сказати, зважаючи на депутатські звіти, які періодично оприлюднює. Власні здобутки в ранзі обранця громади вона класифікує за принципом: вже зроблено, ще робиться і що планує реалізувати.

«Намагаюся звітуватися перед виборцями покроково, так би мовити, деталізовано. Розкладаю все по полицях, щоб та чи інша проблема не загубилися між справами і скаргами людей, – каже депутат. – Хоча, на мою думку, звіти на папері нічого не варті без тісної співпраці з виборцями, без живого, безпосереднього спілкування з мешканцями округу».

Депутат переконана, що саме особисті прийоми виборців здатні максимально наблизитися до нагальних проблем району.

«Щоб не бути голослівною, наведу лише кілька прикладів моєї роботи на окрузі. Як і обіцяла, я домоглася капітального ремонту доріг вулиць Корольова, Полонківської, Нова Польова, перехрестя вулиць Полонківської-Львівської. Зроблені поточні ремонти доріг вулиць Ванди Василевської, Коротченка, Стрельникова, а також перехресть вулиць Полонківська-Корольова, Полонківська-Довженка».

Депутат заодно нагадує, що на вимогу своїх виборців таки добилася грейдування вулиць округу в осінній та весняний періоди.

«Жителі району можуть переконатися, що обіцянка про освітлення вулиць теж виконана. Можливо, поки що не все зроблено, але факт є фактом: реконструйовано мережу зовнішнього освітлення вулиць Полонківська, Довженка, Польова, Корольова. Підвішено два кілометри 70 метрів кабелю, встановлено 62 світильника та шість залізобетонних опор.

На вулицях Ольжича, Теліги, Рахманінова, Довженка, Трудова, Свердлова, Комка, Рильського, Спортивна, Бесараб, Корольова, Дачна замінено 4,63 кілометра кабельної мережі та встановлено 116 світильників. А заодно відремонтовано дві шафи управління».

Наталя Бунда розповіла, що їй вдалося довести до пуття місцеву водопровідну мережу. Зокрема, побудовано центральну мережу водопостачання на вулиці Довженка і розпочато будівництво мереж водовідведення загалом у мікрорайоні Вересневе.

«Мною ініційовано та прийнято Програму будівництва мереж водовідведення у Луцьку, – каже депутат. – У ній передбачено співфінансування з міського бюджету будівництва мереж каналізації прилеглими вулицями від центральної мережі».

За словами обранця, важливим для депутата є й вирішення проблем житлового фонду.

«Передусім це стосується дахів житлових будинків, адже виборці масово скаржилися на потопи після сильних дощів. Я намагалася реагувати на скарги миттєво. Вдалося знайти кошти і відремонтувати покрівлі будинків за адресами: вулиця Невського,6; Корнійчука,8; Польова,3; ОСББ «Польова,3».

Як розповіла депутат, їй пощастило нарешті реалізувати давню задумку – капітально відремонтувати Будинок культури мікрорайону Вересневе.

«Я ніколи не приховувала, що в своїй депутатській діяльності ставлю в пріоритет освіту і культуру, а тому за будь-якої нагоди намагаюся привернути увагу влади до місцевих освітянських і культурних закладів. Частково це мені вдалося. Окрім капітального ремонту районного Будинку культури, я домоглася ремонту освітнього закладу, зокрема, в загальноосвітній школі №16 капітально відремонтовано дах, вставлені нові вікна в актовому залі, а також відремонтовані всі входи до школи».

Наостанок депутат міськради Наталя Бунда лаконічно узагальнила свою діяльність за роки каденції: «Я дотримувалася непохитного правила: менше слів говорити самій – більше слів слухати від виборців. Щоб наприкінці каденції не довелося ховати очі від сорому. Щоб змогла би чесно зізнатися людям і сама собі: обіцяла – виконала».

Текст і фото: Роман ЖИЖАРА

Коментарі

анонім

11:20 23.10.2015

Ну немає у Наталі СВОЇХ коштів , все це гроші бюджету: піар за бюджет.

Іван

00:22 24.10.2015

На вул Шота Руставелі освітлення нуль... брехня, жрналісти ви були там?

17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин