Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Олександр Товстенюк: «Візьму за правило – радитися з лучанами»*

09:00 22.10.2015
890

За чотири роки роботи Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» реалізував соціальних проектів на суму понад 180 мільйонів гривень. Без жодного сприяння міської влади працювали над розбудовою міської інфраструктури, облагородженням дворових територій, підтримували учнівську і студентську молодь, фінансували закупівлю обладнання в медичні заклади, допомагали нужденним… Сьогодні команда «Нового Луцька» під брендом «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» іде на місцеві вибори. Адже, зайнявши місця в радах, зможуть отримати ширші повноваження і продовжити звичну роботу у ще більших масштабах.

Очолив списки до Волинської обласної і Луцької міської рад Ігор Палиця, а на посаду луцького міського голови претендує голова правління Фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

– Фонд «Новий Луцьк» за останні рік-два суттєво розширив свою діяльність – від надання матеріальної допомоги до масштабних соціальних програм. Проте однаково його робота була обмежена кількома напрямками. Чи складно було напрацювати передвиборчу програму міського голови, в якій вдалося б охопити всі сфери життєдіяльності міста?

– Особливість моєї програми в тому, що її фактично почали писати ще в 2011 році. Працюючи на виборах до Верховної Ради, команда Ігоря Палиці провела масштабне анкетування, опитали 56 тисяч респондентів, і за результатами була створена база усіх проблемних питань, які турбують лучан. Переконаний, що більш вичерпної і системної інформації про те, що треба змінити і покращити в місті, немає у жодного виборчого штабу.

У планах – за листопад-грудень повністю актуалізувати цей перелік, звірити, що було зроблено Фондом та й самими мешканцями за цей час, а також доповнити новими завданнями. І вже на першій сесії 2016 року ми представимо комплексну програму розвитку міста Луцька на найближчі п’ять років.

– Тобто в основі Вашої програми – конкретні звернення лучан?

– Для мене важливо, щоб кожен лучанин зрозумів, що не тільки міський голова, депутати і чиновники розбудовують місто за власним баченням і бажаннями, а кожен мешканець здатен і повинен впливати на ці процеси. Я як міський голова буду особливу увагу приділяти ініціативі мешканців, усіляко підтримувати і головне – використовувати.

Наш стратегічний план розвитку «Луцьк – 2020», за яким місто буде жити наступні п’ять років, – результат обговорення з усією громадою. Крім того, ми запровадили механізм постійного зворотного зв’язку через роботу Офісів розвитку кварталів, яких наразі у Луцьку – вісім. Планую відкрити комунальну установу Офіс розвитку міста, яка буде координувати роботу усіх таких майданчиків для спільної роботи з лучанами.

Мешканцям треба більше довіряти, частіше дослухатися. Тому навіть у таких складних питаннях, як, приміром, формування бюджету, ми будемо радитися з лучанами. І на етапі формування, і тим більше – на етапі оприлюднення звіту про використані кошти.

Уже зараз працюємо з лучанами та агітуємо їх об’єднуватися в квартальні, вуличні та будинкові комітети, яким надамо широкі можливості для впливу на роботу міської ради. Знайдемо і фінанси в міському бюджеті для підтримки таких органів самоорганізації населення, будемо реалізовувати спільні проекти.

– Фонд уже зараз активно допомагає мешканцям луцьких багатоповерхівок об’єднуватися в ОСББ. Продовжите таку роботу з посади міського голови? Адже ОСББ – це фактично конкуренція міським жекам?

– Звісно, будемо продовжувати роботу у цьому напрямку. У місті й надалі будуть створюватися ОСББ, а також будинкові комітети, ради будинків, плануємо також запровадити інститут уповноважених у будинках. Продовжить роботу і «Школа керівника ОСББ», в рамках якої допомагаємо лучанам розібратися в тонкощах створення і роботи об’єднань.

– Якщо поспілкуватися із чинними депутатами, вони часто нарікають на низьку ініціативність мешканців. Мовляв, і хотілося б щось зробити, але всіх проблем сам знати не можеш, а люди не звертаються…

– Місцева влада повинна бути доступною для людей. Переконаний, якщо розпитати сьогодні лучан, четверта частина навіть не назве імені діючого міського голови, що вже говорити про депутатів. У мене запитання: чому депутати п’ять років сидять і чекають, поки їх хтось знайде і звернеться за вирішенням проблеми, а два тижні перед виборами активно ідуть «в люди»? Ідуть у двори, в квартири, спілкуються з мешканцями. Такою поведінкою вони визнають, що співпраця з виборцями у форматі «у мене є прийомний день на окрузі, хочете – приходьте» – неефективна. Тому ми й почали з того, що відкрили Офіси розвитку кварталів, куди кожен мешканець може звернутися з будь-якою проблемою в будь-який момент, його вислухають і обов’язково підкажуть усі можливі шляхи її вирішення.

І, чесно кажучи, з роботи Офісів ми бачимо ту тенденцію, про яку Ви говорите. Люди поки не дуже активно звертаються. Але це – не від безініціативності, а швидше – від зневіри. Лучани приходять до нас, і коли їм допомагають вирішити якісь проблеми, вони щиро дивуються. Вони не вірять, що є люди, готові працювати на їхній добробут.

Але ми вже почали ламати ці стереотипи. Лучани будуть учасниками всіх процесів, які відбуваються місті. Тільки сильна місцева громада може втілити в життя бачення майбутнього Луцька.

– Люди не просто так втратили довіру до влади. Роками на всіх рівнях від місцевого до державного управління розвивалася корупція. Вважаєте, що є шанси зламати цю систему?

– Безперечно. І для цього треба не так уже й багато: чесні правила та ефективне управління. Корупція сьогодні – мабуть, одна з найбільших проблем. За останній рік відбулося багато змін, але в лучан не змінилося відчуття, що влада працює лише на власні інтереси.

Ми запровадимо чіткі та прозорі процедури вирішення будь-яких питань органами місцевої влади і самоврядування. Чиновник, який дозволить собі взяти хабар чи використати службове становище, з того ж дня в міськраді працювати не буде.

Кожен міський проект або програма будуть реалізовуватися на конкурсних засадах. Продаж чи надання в оренду земельних ділянок будуть здійснюватися винятково на відкритих аукціонах. Тендери на закупівлю товарів і послуг за кошти бюджету будуть максимально прозорими.

Наша мета, окрім подолання корупції як такої, – створити для Луцька імідж міста, де є найкомфортніші умови для створення та ведення бізнесу. Місто, яке привабливе для інвесторів, – запорука наповненого бюджету.

– Ви також згадали про ефективне управління як обов’язкову умову для подолання корупції. Яким бачите ефективне управління?

– У міській владі буде працювати команда професійних людей. Ми запровадимо сучасну систему навчання для міських службовців та експертів, яка базуватиметься на найкращому міжнародному досвіді. Переконаний, допоможе і практика стажування наших спеціалістів у меріях європейських міст. Крім того, будемо запрошувати міжнародних спеціалістів з муніципального планування та управління для навчання місцевих кадрів і вироблення ключових рішень у житті міста.

Один із перших кроків, які зробимо, – налагодимо ефективне управління комунальною власністю і проведемо аудит усіх комунальних підприємств. Керівники комунальних підприємств будуть призначатися на конкурсних засадах. Сьогодні потребує вдосконалення міський Центр надання адміністративних послуг. Ідея його створення – хороша, але те, як він працює, коли лучанам доводиться по чотири-п’ять годин сидіти у чергах, – який же це крок уперед?

– Людей зазвичай найбільше цікавлять плани із соціального забезпечення, розвитку освіти і медицини?

– У моїй програмі є цілий блок таких питань, об’єднаних загальною тезою: «Людина – наш головний пріоритет». Місто створене для людей, тому людина має у ньому особливий статус. Якщо конкретно щодо планів, будемо покращувати роботу міських соціальних служб, надамо їм суттєво більшу фінансову підтримку з бюджету міста, введемо посади соціальних фахівців. У рамках міської цільової Програми «З добром у серці» будемо надавати соціальний супровід для сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, підтримувати ветеранів, малозабезпечених пенсіонерів, молоді сім’ї із малими дітьми.

Для міста надзвичайно актуальним є знайти нові рішення для ефективності міської системи охорони здоров’я та підвищення якості медичних послуг. Ми готові йти на кардинальні кроки і запропонувати нову модель організації медичної допомоги для лучан з поступовим уведенням медичного страхування. Звісно, необхідно збільшувати видатки місцевого бюджету на облаштування міських медичних установ.

Маємо у планах створення сучасного міського діагностичного центру у співпраці з міжнародними партнерами та приватними інвесторами.

Переконаний, що важливим кроком стане також створення наглядових рад у медичних закладах і запровадження виборів керівників медичних закладів міста.

А загалом важливо не тільки ефективно лікувати, а й думати про здоров’я до появи хвороб. Тому особливу увагу будемо приділяти контролю за станом здоров’я дітей. Зокрема, у навчальних закладах міста введемо посади педіатрів та забезпечимо обладнанням і медикаментами медичні кабінети. Будемо агітувати дітей і молодь за здоровий спосіб життя.

Для цього плануємо збудувати три плавальні басейни, завершимо встановлення міні-футбольних полів у всіх школах міста, а також облаштування мережі спортивних майданчиків у дворах міста StreetWorkOut. І що не менш важливо – розширимо мережу спортивних секцій та відкриємо нові відділення у дитячо-юнацьких спортивних школах міста.

– Не менше проблем є і в міській освіті. Який рік не можуть добудувати 27-му школу…

– Крім того, що треба в найшвидші терміни добудувати цю школу, необхідно попрацювати і над розширенням мережі дитячих садків. На щастя, чисельність дітей зростає, і міська влада зобов’язана забезпечити їх усім необхідним.

Так само, як і в медичних закладах, у школах будемо пропонувати обирати директорів на конкурсній основі педагогічним колективом за обов’язкової участі представників батьківських комітетів. А ще всі знають, що серйозною проблемою в начальних закладах є постійні «побори». Ми пропонуємо зробити будь-яку благодійну діяльність батьків прозорою і створювати відповідні фонди з офіційними банківськими рахунками, щоб кожен із батьків міг проконтролювати рух фінансів. До речі, ми вже маємо перше напрацювання в цьому напрямку. Батьки школи №11 самі звернулися з таким проханням до Офісу розвитку кварталу, і ми допомогли юридично створити такий фонд.

– Можете описати Луцьк через п’ять років? Яким він буде по закінченні каденції міського голови Олександра Товстенюка?

– Уже через рік Луцьк буде абсолютно іншим. Це буде комфортне, сучасне і цікаве місто. Зручне для життя, безпечне, зі сприятливим середовищем для розвитку кожного лучанина. З сучасним освітнім та культурним простором. Цікаве для туристів. Місто, яке буде любити кожен мешканець і по-доброму заздрити кожен гість.

Спілкувалася Ярослава ЛИПНЮК

Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин