Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Нові луцькі поліцейські: хто вони і як будуть навчатися

09:30 20.10.2015
6853

Декілька місяців складних випробовувань та тестувань, перевірки на фізичну та психологічну витривалість, і нарешті «Моя нова поліція» у Луцьку має перший результат. 170 новобранців вже приступили до навчання, яке відбувається на базі школи міліції у Сокиричах.

Хто прийшов служити до нової поліції, як проходитиме підготовка і чи всі дійдуть до фіналу та складуть присягу на вірність українському народові, з’ясовував кореспондент Район.Луцьк у перший день навчання майбутніх поліцейських.

***

Запах сосен та вранішнього лісу налаштовують скоріше на відпочинок, аніж на серйозну роботу. Однак очі у майбутніх правоохоронців говорять про інше – сюди вони приїхали вчитися та працювати над собою. Коротке шикування, привітання і всі розійшлися по навчальних аудиторіях, де відбулося знайомство з викладачами та інструктаж щодо перебігу фахової підготовки.

Начальник Волинського училища професійної підготовки працівників міліції Юрій Приймак розповів, що навчання буде дуже насиченим і триватиме з 8:30 до 18:25.

«У нас стислі терміни, за які новобранці мають опанувати 25 предметів – тактика, вогнева підготовка, стресостійкість, партнерство правоохоронних органів, права люди, вивчення Конституції. Для викладання залучили фахівців цивільних вузів, правозахисників та адвокатів, які також проходили відбір та підготовку, отримали відповідні сертифікати», – розповів Юрій Приймак

Керівник школи міліції поки утримується від будь-якої оцінки майбутніх поліцейських, адже сьогодні побачив новобранців вперше.

«Перше враження позитивне. Ми вишикувалися на плацу і всі дружно привіталися «Слава Україні – Героям Слава», це дуже добре і демонструє їхню згуртованість. Більше зможу сказати лише через декілька тижнів, коли особисто поспілкуюся з майбутніми поліцейськими», – зазначив Юрій Приймак.

Координує перебіг підготовки нової поліції у Луцьку Анна Янюк, яка приїхала на Волинь із Харкова.

«Я переконана, що відібрані кандидати опанують той теоретичний мінімум, який ми вимагатимемо, а також здобудуть всі необхідні практичні навички для роботи. По завершенню всі складуть екзамен у вигляді тестування. Крім того, перевірятимуться навички водіння та надання первинної медичної допомоги», – зазначила Анна Янюк.

До речі, за неуспішність кандидата можуть відрахувати та відповідно не допустити до складання присяги. Якщо він не набере необхідного мінімуму, то матиме лише одну спробу на перездачу. Під особливим контролем знаходиться і поведінка новобранців.

«У разі неприпустимого поводження, будемо заслуховувати кандидата на дисциплінарній комісії та вирішувати, чи продовжить він навчання. Але з досвіду інших регіонів можу сказати, що з поведінкою не виникає проблем. Загалом це дуже зібрані люди, які добре знають, що вони хочуть і розуміють чому сюди прийшли», – пояснила координатор програми.

На разі відібраним кандидатам у поліцейські забезпечили можливість проживати та харчуватися на території училища. Згодом планують закупити форму для тренувань, також курсанти отримали спеціальну навчальну літературу.

Координатор навчання переконана, що часу на підготовку достатньо, аби отримати необхідні знання, адже серед кандидатів більшість має вищу освіту. Головний акцент робитимуть на здобутті практичних навичок.

«Сьогодні перший навчальний день, але я вже бачу вогонь в очах. Відразу реагують на зауваження. Наприклад, багатьом доведеться побритися та постригтися. У них виникає багато запитань. Я можу з упевненістю сказати, що кандидатів зі всієї України об’єднує одна риса – бажання змінити країну на краще. Луцьк – не виняток», – ділиться першими враженнями Анна Янюк.

Що ж до самих поліцейських, то на їхніх обличчях у перерві між заняттями можна було побачити посмішки та водночас зосередженість. З журналістами новобранці спілкувалися охоче.

Павло Новосад

– В першу чергу я хотів долучитись до змін у нашій державі. Подав анкету в один з перших днів і ще жодного разу у мене не виникло думки це все покинути. Наразі жодних розчарувань, іду з надією щось міняти. Я бачу, що у всіх тут присутніх є це бажання, головне, щоб його не вкоротили в процесі. До цього не мав жодного стосунку до правоохоронної системи. Минулого року був мобілізований, служив декілька місяців на сході.

Олександр Бардась

– Я працював у міліції, вирішив продовжити службу. Найскладнішим для мене виявився перший етап – тестування. Я переконаний, що створення поліції – це позитивний крок у реформуванні правоохоронної системи. Далі все залежить від нас, від того, як ми будемо працювати.

Олена Білик

– Я вважаю, що той стан справ у міліції, який ми сьогодні маємо, потрібно змінювати. Тому вирішила долучитися до доброї справи. До цього працювала приватним підприємцем. Я хотіла йти до львівської поліції, однак тоді була ще вагітна. Зараз моїй малечі 5 місяців, за нею доглядає тато, поки мама навчається. На даний момент мені все цікаво, переповнюють лише позитивні емоції.

Навчання поліцейських Луцька має завершитися у грудні – 21 числа нова поліція складатиме присягу на вірність на Замковій площі.

Ірина НОВОСАД

Фото Романа ДОМБРОВСЬКОГО

Коментарі

добрийдень

10:59 20.10.2015

Фото круті
[img]сарказм.JPG[/img]

Роб

21:04 20.10.2015

Цікаво, наскільки прозорим та справедливим було оцінювання кандидатів до новоі поліціі м. Луцьк?

Рекрут

23:25 20.10.2015

Було прозорим і справедливим особисто для мене. Пройшов всі етапи 49 балів логіка, фізо 5,5,5, з першого разу психологічні тести, коротка співбесіда. Зазначу, що на псих. Тестах і співбесіді - говорив тільки правду.
Хто не пройшов з хорошими оцінками логікі і фізо, знайте - ви завалились на на псих. Тестах (неадекватні, або не стресостійкі), або лукавили на співбесіді. Однозначно причина в вашій психіці. І спостерігаючи за тенденцією (обсирати відбір) все більше в цьому переконуюсь.

Джек

00:16 21.10.2015

Тут є багато старих працівників міліції.... і є синкі і дочкии людей при хороших посаддах)))) Яких я особисто знаю ))))

кейт

13:12 21.10.2015

Сестра все пройшла ,але не дала 2000 доларів взятки і має на тілі татуювання ,і не взяли

Курсант

20:18 24.10.2015

Привіт усім! Вітаю усіх хто пройшов відбір, а також усіх кого зарахували в резерв, усіх кому на жаль не пощастило) Бажаю успіху в навчанні, сил, терпіння, витривалості для здобуття знань! Тих активістів, хто розповідає про хабарі в доларових еквівалентах, скажу одне - з усієї групи, а це майже 30 чоловік, всі чесні і порядні люди, дійсно достойні, позитивно налаштовані, доброзичливі, працьовиті, вмотивовані! Кожен день проходимо тести всі разом, пліч-о-пліч, а результати дуже високі у всіх! Тобто якби хтось був проплачений, то розумові здібності його відразу ж видали! Люди адекватні усі, рівень IQ просто зашкалює)) Викладачі супер, знання заливають в голови в таких розмірах, що приємно дивує! Ще вчора спортсмени, економісти, та інші спеціаласти, не маючи юридичної освіти можуть дати правову оцінку адміністративним правопорушенням, злочинам згідно адмін. кодексу, кримінал. кодексу!

гість

22:12 16.11.2015

ви знаєте така несправедливіст, що жах, набрали господи прости праституток як обслуговували волинську прокуратуру, тих же ментів продажних, і це нова поліція, не смішіть людей все кругом продажне, знову набрали одне бидло синків та дочок , а дійсно нормальні хлопці та дівчата які немають мачочок і татусі знову опинилися за бортом... ганьба такій комісії, суки привикли брати і бога не бояться, ваші діти будуть вілповідати за всі ваші гріхи

19 вересня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин