Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Андрій Разумовський
Андрій Разумовський

На «Доступне житло» держава повинна витрачати не менше мільярда гривень у рік, — Андрій Разумовський

11:31 13.10.2018
563

Зміни в урядовій програмі «Доступне житло» позитивно вплинуть на можливість українців придбати квартири, втім головне, аби уряд забезпечив достатнє фінансування програми, – вважає волинський забудовник, директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський.

Нагадаємо, днями уряд вніс зміни до програми «Доступне житло». Серед них – встановлена вартість 1 кв м доступного житла, яка не повинна перевищувати граничну, запровадження механізму розподілу коштів між регіонами пропорційно чисельності населення, встановлення 50% рівня компенсації вартості житла для переселенців та учасників АТО, скасування необхідності перевірки забудовника – учасника програми та інші зміни, – пише Перший.

«Є цілий ряд позитивних змін у програмі. Вимоги до ціни житла стали відповідати ринковим. Скасували потребу для забудовника проходити перевірку у міжвідомчій комісії – тепер учасник програми сам може вибирати, де купувати житло. Покращення умов участі для переселенців і учасників АТО – теж серйозний крок вперед», – каже Андрій Разумовський.

Втім, додає забудовник, держава на програму «Доступне житло» повинна тратити не менше 1 мільярда гривень у рік. Тільки тоді можна програма може повноцінно запрацювати, адже і квартині черги швидше рухатимуться, і забудовники зможуть чіткіше планувати свою роботу.

«Навіть якщо до кінця року заплановані раніше кошти виділять – це дасть учасникам програми можливість купити на Волині не більше 6-7 квартир. Самі розумієте, цього мало», – наводить приклад забудовник.

«На ремонт доріг, наприклад, уряд виділив 56 мільярдів гривень. Конфедерація будівельників України просить, аби на «Доступне житло» виділяли хоча б один мільярд. Тоді буде рух вперед», – каже Андрій Разумовський.

Директор будівельної компанії «Інвестор» резюмує:

«Програма Доступне житло» важлива не просто для забудовників і молодих сімей. Вона – запорука того, що молоді спеціалісти перестануть виїжджати за кордон. Адже неможливість купити житло – одна з основних причин того, чому українці загалом і волиняни зокрема виїздять в Європу».

Читайте також: ЖК «Оріон» буде місцем з особливою атмосферою, — Андрій Разумовський

Загрузка...
Коментарі
24 березня
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин