Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
День здоров'я у школі
День здоров'я у школі

Спорт, куліш та козаки: День здоров'я у луцькій школі №24

17:07 11.10.2018
1550

У дворі школи №24 у Луцьку гамірно. З самого ранку учні бігають, щось шукають, встановлюють намети і танцюють просто на подвір'ї. Все тому, що сьогодні навчальний заклад відзначає День здоров'я. Спортивні розваги відбувалися протягом дня у четвер, 11 жовтня, і здається, стали улюбленим святом школярів. Бо коли ще їм можна буде просто під час уроків бігати, кричати, радіти і розважатися, отримуючи від цього неабияку насолоду та користь для власного здоров'я?

Не всі учні, однак, радісно бігали шкільним подвір'ям. Дехто не менш радісно проводив час у класі.

3-В під керівництвом класоводки Ольги Ковальчук чемно сидить за своїми шкільними партами. Допитливі хлопчики і дівчатка енергійно крутять головами і про щось упівголоса питають одне в одного. Як тільки двері класу відчиняються, і до них заходить спраааавжнісінький козак із шаблею, питання нарешті звучить у повен голос.

«А ви вмієте літати?», – захоплено допитується дітвора, а суворий з вигляду козак миттєво ніяковіє.

Заступник верховного отамана, генерал-хорунжий Руслан Кучмай не зразу знайшовся, що відповісти дітям, а тому кілька хвилин просто мовчав, поки вчителька просила учнів бути тихішими.

«Літали характерники. А я не характерник. Вони вміли і у вовків перетворюватися, і у вітер», – розповідає козак.

Тепер вже настала черга учнів дивуватися.


Поки діти захоплено спілкувалися з генералом-хорунжим, вчителька тихо пояснювала:

«У нас три треті класи. Вони експериментальні, і навчаються за програмою «Навчання в русі». В рамках цієї програми ми на уроках використовуємо елементи навчання в русі, і в підсумку в нас проходять спортивні змагання. Сьогодні після конкурсу віршів теж такі пройдуть. Їх ініціювали козаки

Річ у тім, що наш клас працює над проектом «Козацькому роду нема переводу».У рамках цього проекту ми вивчаємо історію козацтва. 23 травня у Рокинівському музеї у нас була посвята в козаки, ми отримали спеціальні родові козацькі грамоти, і дітей внесли до українського реєстру козаків. Ми співпрацюємо з громадським об'єднанням «Велике козацьке коло». Члени організації приходять до нас на всілякі дитячі свята, де ми вивчаємо історію України, історію козацтва. Вони спілкуються з дітками. З нами справпрацюють також польські козаки, які час від часу привозять подарунки дітям.

Скоро 14 жовтня – День захисника України і День українського козацтва, то ми вирішили ще й првести конкурс віршів до цього дня», – швидко пояснює пані Ольга, поки учнів розважає хорунжий. За хвилину вона вже стоїть перед класом і влаштовує експрес-вікторину на знання козацьких приказок.

Далі починається довгоочікуваний конкурс віршів. Діти обирали поезії самостійно. Дехто вивчив навіть декілька. І вони неймовірно виразно продекламували, аби в кінці отримати подяки та подарунки-заохочення. А ще - щоб якнайшвидше спробувати смачного кулешу, який оце саме готувався на шкільному подвір'ї.

Далі діти зняли святкові вишиванки і хутко подалися до спортзалу. Тут на них чекали різні естафети та веселі завдання у рамках програми «Навчання у русі». Їх маленьким перемогам щиро аплодували дорослі козаки, гордо і рішуче поправляючи свої оселедці.А куліш мирно продовжував готуватися. Скоро його скуштують нові козаки і козачки.

Читайте також: На ремонт луцької школи виділили 100 тисяч гривень.

Загрузка...
Коментарі
17 лютого
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин