Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Історії тварин, які знайшли дім у луцькому зоопарку, у найважчий період життя

16:47 04.10.2018
707

У луцькому зоопарку розповіли про тварин, які потрапили до звіринця, коли в їхньому житті був найважчий період.

«Зима, холод і голод. Коли до тварин з покинутого пересувного зоопарку, залишеного напризволяще на Рівненщині, добралися зоозахисники, чимало з них уже загинули. А інші були на межі життя і смерті. Досі сльози навертаються на очі, коли ми згадуємо, як ведмеді, які нормально не розвинулися через те, що все життя провели у малій клітці, шарахалися від апельсинів. Їхня поведінка вказувала на те, що до цього у них кидали лише предмети, які завдавали тваринам болю. Клишоногі зараз виглядають розкішно, а у перші дні перебування в нас, коли до них підходиили годувальники, забивалися в куток. Очевидно, що тоді людина асоціювалася у них лише зі стражданнями», — розповіли у звіринці.

«Нині у Луцькому зоопарку з того «концтабору» – ще чорнобурка та рись. Остання, до речі, ледь вижила, була під крапельницями, від нестачі їжі втратила зуби. Вона довго-довго навіть у своєму вольєрі у нас не гуляла, а ховалася у будиночок для ночівлі і злякано визирала звідти на відвідувачів. Її страх теж носив імення людина…

А ще наші давні друзі пам'ятають історію ведмедя, який далекого 2011-го наробив переполоху, розгулюючи поблизу Брища! Він теж у нас досі – живе та тішить своїми витівками».

«Улюблениці наймолодших відвідувачів – грайливі білочки – з'явилися у нас не всі разом. Одні випали з дерева малятами, коли його спиляли. Інші десь поранилися, тож їх приносили ті, хто знаходив знесилених малят. Нині мають власний вольєр, де ніколи не буває спокою. Бо непосиди вони ще ті!

У кожного лелеки і лебедя, принесенного до зоопарку, – своя трагічна історія. Браконьєри, хижаки, хвороби…. І якби не опіка у зоопарку, на жаль, ніхто з них не вижив би».

«Ми вчилися і таки зуміли врятувати малесеньких дикого хом'яка, зайченят, їжачат, совенят, боривітрів, диких каченят… За життям кожного із них – чиїсь години важкої праці, хвилювань, спроб, помилок та врешті такого трепетного «Все, вже виходили!»

І нестерпно боляче, коли є втрати у колекції. Причому в рази прикріше, коли вони на совісті тих горе-любителів тварин, які через свій егоїзм підло дають мавпам цукерки чи цигарки, напихують травоїдних хлібом або й узагалі піднамають руки-ноги на тих, хто не може дати їм достойного відпору».

«Тож і сьогодні, і щодня звертаємося до кожного з вас – будьте справді людьми, маленькими вчинками, до яких належить і щоденне піклування про братів наших менших, перетворюйте цей світ у затишний дім для усіх живих істот. Бо ціна цього всього дуже висока – майбутнє плети Земля, на який житимуть наші діти, онуки та їхні нащадки».

Читайте також: У Луцькому зоопарку — поповнення
Довідково:

Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня. Крім того, Всесвітній день тварин — це нагадування людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.

Загрузка...
Коментарі
23 березня
Сьогодні
Вчора
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин