Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Каштан зацвів на Винниченка
Каштан зацвів на Винниченка

Чому у Луцьку каштани зустрічають «золоту осінь» повторним цвітінням

17:18 04.10.2018
642

У жовтні лучани мають можливість милуватись несподівано розквітлими каштанами. На деревах поруч з уже пожовклим і обпалим листям з'явились білі свічки. Таку аномалію жителі міста спостерігають не вперше.Останнім часом каштани розцвітають вдруге мало не щороку. Район.in.ua дізнававсь про фактори, які впливають на повторне цвітіння дерев.

«Є дві речі, які впливають на цвітіння каштанів ще раз у той же календарний рік: дуже тепле літо і примусовий листопад. Цьогорічне літо було дуже теплим, температура повітря піднімалась нещадно, хоч і частими були дощі. Вологість на повторне цвітіння дерев не впливає. Таке траплялось і колись, якщо ви згадаєте своє дитинство. Але раніше це було зовсім поодиноким явищем. Примусовий листопад, який спричиняє каштанова міль, вводить гілки дерев в стан спокою і стимулює достигання бутонів, які закладаються ще влітку. Достигнуті бутони взимку і восени не можуть нормально розвиватися», – пояснює Сергій Волгін, завідувач кафедри ботаніки Східноєвропейського національного університету, доктор біологічних наук, професор.

Читайте також: У Луцьку квітнуть каштани

Причиною таких аномальних явищ, як повторне цвітіння, також є екологічна ситуація в місті. Найчастіше цвітуть каштани, які ростуть поблизу дороги, оскільки саме там спостерігається висока загазованість повітря і низька вологість. Зазначимо, традиційно каштани в Луцьку розцвітають на початку і середині травня.

«Друге цвітіння зумовлене стресовими для рослин факторами. Переважно, це є різниця температурних режимів вдень і вночі. Зараз випадки повторного цвітіння рослин дуже часто зустрічаються. Вдруге цвітуть не тільки каштани чи інші дерева, а й квіти. Цьогоріч в вересні-жовтні порозцвітали навіть яблуні, тюльпани і крокуси. Зараз справді можна побачити, як на каштані є ще необпале листя, висить каштанчик, а біля нього розвивається суцвіття. Рослина просто повинна мати достатньо вологи, а корисні речовини в неї вже є. Вже 25 років на території України є проблема - каштанова мінуюча міль. Вона до нас прийшла з Балканського півострова і уражує не тільки каштани. В рослин страждає листя, цим і спричинений ранній примусовий листопад. Деревце скинуло листя і через перепади температур думає, що вже наступила весна. Стресовий фактор дерево сприймає як зміну пори року. Друге цвітіння травмує рослину, оскільки брунька, яка закладається зарання, вже навряд розцвіте наступного року. Це стосується і каштанів, і крокусів», – розповіла Оксана Іванців, доцентка кафедри ботаніки.

Читайте також: Луцькі каштани «лисіють» через шкідника

Загрузка...
Коментарі
24 березня
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин