Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Пояснили, що робити із сортуванням сміття лучанам у приватному секторі

16:21 28.09.2018
1019

У приватному секторі в Луцьку встановлюють індивідуальні контейнери для збору сміття, аби зменшити кількість стихійних сміттєзвалищ на вулицях міста.

Про дієвість та інтенсивність робіт розповіли перший заступник міського голови Григорій Недопад та директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська, - пише Перший.

«Муніципали ведуть перемовини з мешканцями приватного сектору, аби ті проводили закупівлю чи укладали договори, згідно з якими можна взяти контейнер на виплату. Це дає можливість зменшувати стихійні сміттєзвалища, які утворюються на вулицях, де є багато приватних будинків», – пояснив Недопад.

Юлія Сиротинська поінформувала, що індивідуальні контейнери мають 90 % жителів вулиць Ковельської, Чернишевського, Клима Савури, Теремнівської.

За її словами, там проблема утворення невеликих сміттєзвалищ вирішена. Раніше сміття викидали просто на вулиці, сміттєві пакети роздирали собаки та розносили вміст по найближчій території. Також у ці місця привозили свої відходи мешканці найближчих сіл.

«Якщо зважати на те, що там робилось минулі роки, то зараз проблема зі сміттям вирішена», – сказала посадовець.

Наразі встановлюють індивідуальні контейнери у приватному секторі на Ковельській, Львівській, Володимирській. Наступною буде вулиця Теремнівська.

«Ми здійснюємо встановлення індивідуальних контейнерів і упорядкування там вивозу сміття, про що є відповідне доручення. Ми контролюємо і ті інстанції, які мають перевіряти, чи дотримуються графіків підприємства, які мають забирати сміття», – розповіла Юлія Сиротинська.

Лучани по-різному ставляться до закупівлі індивідуальних контейнерів. Одні не готові вкладати додаткові кошти у збір сміття, інші купили баки і задоволені цим.

«Дуже зручно, – розповіла жителька вулиці Даньшина Віра, яка придбала контейнер два роки тому. – Купила за 100 чи то за 110 гривень. Тоді тільки такі були, зараз є більші. Два рази на тиждень приїжджає машина і забирає сміття. Собаки не роздирають пакетів».

Григорій Недопад також пояснив, як узгоджується така форма збору відходів із системою роздільного збору сміття, яку паралельно запроваджують у місті.

За його словами, у приватному секторі не потрібно купувати декілька контейнерів, щоб ділити відходи на сухі, вологі та пластик. Тут варто все сміття збирати разом. Посортують його вже на полігоні у Брищі, а згодом це відбуватиметься на сміттєсортувальній станції у Луцьку.

Загрузка...
Коментарі

Галина

16:39 28.09.2018

Чому мешканці приватного сектора повинні за свої кошти купувати контейнери для сміття? Адже вони зараз не дешево коштують?

25 березня
Сьогодні
Вчора
23.03.2019
22.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин