Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку розповіли про «100 років білоруської літератури»

14:00 27.09.2018
591

У Луцьку знаннями про літературні процеси своєї країни ділився аспірант НАН Республіки Білорусь та викладач факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, білорус Ягор Дзьобік.

Лекція «100 років білоруської літератури: від модернізму до постмодернізму» відбулася у приміщенні книгарні «Є» у середу, 26 вересня, - повідомили організатори.

І хоча спеціалізацією лектора є в першу чергу мовознавство, зустріч видалася неймовірно цікавою та пізнавальною. Розповідь Ягор Дзьобік вів рідною білоруською, що додало національного колориту. За словами лектора, історія білоруської літератури має багато спільного з історією українською. У них навіть є своя «Енеїда», написана народною мовою. А постмодерна літературна організація молодих письменників «Бум-Бам-Літ» чимось співзвучна із українською «Бу-Ба-Бу». Тільки в білорусів був ще старий алюмінієвий тазик - промовистий символ всього і ємність для алкоголю на літвечірках.

Зустріч відбулася у рамках освітнього лекторію «Мистецтво після зламу: 1918 – 2018», що є частиною передфестивальних заходів Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера», який відбудеться у Луцьку 17-18 листопада.

Читайте також: У Луцьку Павло Коробчук розповів про тренди в літературі

Організатори зустрічі – Мистецьке об’єднання «стендаЛь», Факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, за підтримки Департаменту культури Луцької міської ради.

Партнери: Роман Бондарук, Kromberg&Schubert Lutsk

Загрузка...
Коментарі
20 березня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин