Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Навчальний процес
Навчальний процес

У Луцьку шкільних психологів вчили рятувати життя

13:07 27.09.2018
474

Протягом багатьох років Луцький міський центр зайнятості тісно співпрацює з Управлінням освіти Луцької міської ради та освітніми закладами в напрямку здійснення професійної орієнтації учнівської молоді.

В рамках такої співпраці в Луцькому міському центрі зайнятості системно відбуваються заходи з освітянами. Вчергове для психологів шкіл міста Луцька 25 вересня 2018 року було організовано навчальний семінар-практикум, — повідомили в міськраді.

Захід відкрила директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова, яка наголосила на важливості співпраці служби зайнятості з Управлінням освіти Луцької міської ради. Присутні дізнались, що фахівці центру зайнятості в своїй роботі з школярами використовують інноваційні методи та нові форми профорієнтаційної роботи, демонструючи профорієнтаційні відеоролики та презентації «Професії майбутнього». «Разом з початком нового навчального року стартувала і профорієнтаційна робота з учнівською молоддю Луцького міського центру зайнятості.

Ми сучасна сервісна служба, відкриті та завжди готові до співпраці» - сказала директор.

Після обговорення питань професійної орієнтації учнів, психологи шкіл міста Луцька стали учасниками практикуму на тему «Надання першої медичної допомоги».

Питання безпеки життєдіяльності людини — саме головне питання в житті.

Ми працюємо для того, щоб одержувати гроші, що йдуть на придбання харчування, які необхідні для підтримки енергетики організму і життя. Ми будуємо дороги, будинки для збереження здоров'я і комфорту людини. Ми купуємо одяг, для захисту тіла від вітру, сонячних променів і інших природних впливів. Ми випускаємо продукцію, складаємо програми та інше — усе в ім'я і для існування людини.

Однак, люди травмуються і гинуть, стають каліками і занедужують, помирають від старості, від голоду, від воєнних дій, і все це має тенденцію не зменшення, а зростання. Людство з одного боку «розумніє», а з іншого не може вирішити проблеми забезпечення безпеки існування.

Заступник голови громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» Юрій Тананайський та волонтер Ольга Стеценко провели практичні навчання з безпеки та виживання в умовах дії шкідливих і небезпечних факторів природного, техногенного, соціально-економічного характеру.

Юрій Тананайський зауважив: «Першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках нерідко вимушені надавати оточуючі, якими може бути кожний з нас. Тому, ми повинні вміти попередити виникнення або знизити кількість важких чи критичних станів, а якщо вони виникли, то вміло застосувати заходи для врятування життя. Знання методів оживлення, а також ознак життя та смерті є дуже важливим моментом у заходах щодо надання першої медичної допомоги. Нещасний випадок може відбутися у будь-який момент і з будь-якою людиною, в тому числі, і в школі».

Присутні на заході дізнались, що людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти: оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед той потребує; забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів; виконати штучне дихання та зовнішній масаж серця і оцінити їх ефективність; зупинити кровотечу накладанням джгута, стисної пов'язки або пальцевим притискуванням судин; накласти пов'язку при пошкодженні (пораненні, опіку, відмороженні, забитті); іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток важкому забитті, термічному ураженні; надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утепленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості; використати підручні засоби при перенесенні, вантаженні і транспортуванні потерпілого.

Інформація, отримана на заході є корисною і вкрай необхідною, адже кожній людині, а особливо вчителю, потрібно вміти правильно надати першу допомогу, знати як діяти в екстремальних ситуаціях, вміти опановувати себе у надзвичайних ситуаціях.

Наступний такий захід за участі представників ГО «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» заплановано на 2 жовтня 2018 року для соціальних педагогів шкіл міста Луцька.

Чиайте також: У Луцьку вчили рятувати життя.

Загрузка...
Коментарі
24 березня
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин