Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Завод «Технологія базальту»
Завод «Технологія базальту»

У Струмівці обурені роботою заводу, який забруднює повітря фенолом та формальдегідом

09:18 15.09.2018
2607

Мешканцям Струмівки Луцького району не дають спокою шкідливі викиди одного з підприємств.

Проблема лише загострюється, а рішення так і не можуть знайти. Що про це думає влада різних рівнів, – у сюжеті «Сфера-ТВ».

Завод «Технологія базальту» вже вкотре перевищив норму шкідливих викидів. Повітря забруднюється отруйними речовинами - фенолом та формальдегідом, що спричиняє неприємний запах і шкодить людям. Для детальнішого обговорення цього гострого питання було скликане позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський повідомив, що будівництво житлових споруд та заводу відбувалося практично одночасно. Хоча підприємство, яке має шкідливі викиди не може розташовуватися поряд із заселеною територією. Санітарно-захисна зона має становити як мінімум 300 метрів, які далеко не простежуються в даному випадку.

У 2008 році постановою санепідемстанції діяльність підприємства була призупинена. Незважаючи на це, робота знову відновилася через звернення керівництва «Технології базальту» до суду. Однак змін не відбулося. Проведене лабораторно – інструментальне дослідження атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин знову виявило перевищені показники.

Однією з пропозицій було запровадження безфенольного виробництва. Проте, наразі члени комісії вирішили залишити підприємство під пильним наглядом та провести додаткові дослідження. Після оцінки спостережень та звернення до спеціальних служб обіцяють зібратися знову. Ми ж тим часом їдемо до підгайцівського сільського голови Юрія Семенюка, на чиїй території власне й знаходиться завод аби дізнатися його думку про причини виникнення проблеми

Сільський голова розповідає, що дана ситуація не може знайти вирішення вже близько одинадцяти років. Усі спроби перемовин з керівництвом заводу не дають результатів - на зустрічі вони просто не приходять. На думку сільського голови, допоможе лише багатостороннє обговорення за участю представників влади, контролюючих структур та підприємства.

Читайте також: Сервісний центр МВС у Струмівці працює у звичному режимі

Загрузка...
Коментарі

Голова

13:36 15.09.2018

Знову заводчики дали хабаря

23 лютого
Вчора
21.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин