Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Книгарня «Освіта»
Книгарня «Освіта»

У Луцьку продадуть книгарню «Освіта»

15:15 29.08.2018
1629

Найстарішу книгарню в місті Луцьку «Освіта», що розташована на проспекті Волі, 8, продадуть на аукціоні.

Таке рішення прийняла більшість депутатів міськради у середу, 29 серпня, повідомляє ІА ВолиньPost.

Депутатка Юлія Вусенко зазначила, що «Освіта» – надбання не одного покоління. Багато людей зібрали підписи на підтримку функціонування книгарні. До того ж, на сесію прийшли представники інтелігенції, зокрема, волинське подружжя письменників Володимира Лиса та Надії Гуменюк.

Депутатська більшість декілька разів відмовлялася переносити питання про продаж книгарні і розглядати його першим, а не 101. Однак після пропозиції Ігоря Поліщука, його все ж перенесли.
Начальниця відділу управління майном комунальної власності Алла Грабко зауважила, що приміщення загальною площею 174,4 квадратних метри знаходиться в оренді, однак термін дії завершиться у жовтні і його не продовжать. Для пошуку приміщення для розміщення книгозбірні звернулися до облради. «Освіту» можуть переселити на проспект Перемоги, 14.

Депутат Павло Данильчук поцікавився, хто дав вказівку підготувати проект рішення. Алла Грабко відповіла, що це зробив заступник мера Костянтин Петрочук.

«Усім зрозуміло, що рішення вже наперед прийнято і що книгарню продадуть. Кожен з вас десь в середині розуміє, що вирішується питання не лише передачі майна в приватні руки, а й відмови від розвитку культури», – ствердила Юлія Вусенко.

За її словами, це приміщення не можна міряти грішми.

У свою чергу, депутат Микола Федік зазначив, що у цьому проекті рішення є порушення законодавства щодо мораторію. У Луцьку мали б думати, як розвивати українське слово, а не знищувати, каже Федік.

Натомість секретар міської ради Григорій Пустовіт вважає, що рішення про продаж – не знищення книгарні, адже її перенесуть в інше місце.

«Книгарня платить за оренду лише 1 гривню. Обласна рада має достатньо приміщень і може розмістити «Освіту». Якби це дійсно був єдиний книжковий магазин у нас в місті, а їх є 16», – вважає Пустовіт.

Зі слів депутата Тараса Шляхтича, «Освіта» – знакове місце для міста і закликав не підтримувати продаж книгозбірні. Підтримав цю тезу й депутат Микола Яручик:

«Гроші не мають бути у пріорітеті. У пріорітеті має бути виховання дітей, культурні цінності. Останнім часом мені неприємно ходити на сесії, бо міську раду пікетують атовці, підприємці, освітяни. Я не буду підтримувати проект рішення, бо не хочу, щоб завтра до мене підійшла якась дитина і сказала: «Дядя Коля, навіщо ти забрав у мене книжку?».

Радник мера Ігор Поліщук заявив, що його дивує «цинізм цих виступів» і ніхто не говорить про закриття «Освіти».

Слово надали почесному громадянину міста Богдану Свириді, котрий закликав зберегти книгарню.

«Одні просять не продавати «Освіту», а інші відмовчуються і лише натискають кнопки. Понад 3 тисячі лучан підписалися у листі проти продажу книгарні. Напевно, не знайдеться жодного вчителя, який би не зайшов у цю книгарню хоча б 10 разів протягом року. В «Освіті» потрібна література була завжди», – наголосив він.

Письменниця Надія Гуменюк повідомила, що в Україні майже у 10 разів менше книгарень, аніж у Польщі.

«Сьогодні не просто приймуть рішення про книгарню, а про рух на майбутнє: підтримуємо ми українське, чи робимо так, як «ЛНР». «Освіта» - це 60 років історії, це візитівка, що знаходиться біля пам’ятнику Кобзарю, вона є методичним центром і тримає зв’язки з усіма видавництвами України», – звернулася вона до депутатів.

В результаті, спочатку для прийняття рішення забракло два голоси. Однак повторно 23 із 35 депутатів проголосували за продаж «Освіти».

Деталі читайте тут: Книгарня «Освіта», яку хочуть закрити, входить до десятки кращих книготоргових підприємств України

Загрузка...
Коментарі

луцьк

15:36 29.08.2018

Передусім ця книгарня знаходиться поряд зі Східноєвропейським Університетом, тому студенти мають можливість купувати книги і собі , а не місцеві студенти ще і своїм братам та сестрам. Книгарня має бути в ЦЕНТРІ , а не на задвірках міста. У всякому випадку не на Перемоги. Зрозуміло що хтось уже поклав око ... та в домовини кишень немає.

КРАЄЗНАВЕЦЬ

11:28 30.08.2018

ДУМКОЮ З-х тисяч лучан ,які поставили підписи , знехтували ! --Проведіть опитування , то отримаєте 50 тисяч ,які читають щось розумне.

17 лютого
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин