Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Луцьк
Луцьк

Луцьк у десятці найзабрудненіших міст України

11:20 19.08.2018
681

За перше півріччя 2018 року Луцьк попав у десятку найбрудніших міст країни.

Стан навколишнього середовища дослідила Центральна геофізична обсерваторія в 39 містах, пише Gazeta.ua.

В цій категорії опинилися й такі міста: Одеса, Кам'янське та Кривий Ріг, на Дніпропетровщині, Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов'янськ і Краматорськ на Донеччині.

У повітрі цих міст і в Луцьку присутній підвищений вміст специфічних шкідливих речовин – формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок – завислих речовин, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

До списку увійшли міста з потужними підприємствами металургії, хімії і нафтохімії, паливно-енергетичного комплексу, а також ті, що мають значний автопарк.

На останньому місці в списку – Горішні Плавні на Полтавщині.

Серед обласних центрів найчистіше повітря в Чернівцях (36 місце з 39 міст) та Харкові (35 місце).

Концентрації радіоактивних елементів в повітрі на території України цього року стабільні й на кілька порядків нижче допустимих норм. Крім зони відчуження.

Дані гідробіологічного моніторингу прісноводних об'єктів підтверджують відсутність істотного поліпшення якості води і стану водних екосистем.

Води Чорного і Азовського морів і гирлових ділянок річок найбільш забруднені нафтопродуктами і фенолами, в деяких районах морів – сполуками азоту амонійного та азоту нітратного. У ґрунтах на території міст в результаті багаторічних викидів забруднюючих речовин в повітря від різноманітних підприємств сформувалися зони підвищеного вмісту важких металів.

До слова, в 2017 році у списку з високим рівнем забруднення атмосфери були в порядку зниження Кам'янське, Одеса, Слов'янськ, Миколаїв, Луцьк, Київ, Кривий Ріг, Краматорськ, Лисичанськ, Запоріжжя, Рівне, Рубіжне та Ужгород.

Дізнавайтесь останні новини Луцька першими.

Стежте за нами у Twitter, Google+ та Instagram. Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Загрузка...
Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин