Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Віктор Гуменюк
Віктор Гуменюк

Назвали чинники, які призвели до підвищення тарифу на воду

12:20 17.08.2018
671

У «Луцькводоканалі» обговорили коригування тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення на 2018 рік.

Відкрите обговорення відбулося у п’ятницю, 17 серпня.

Заступник директора КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк зауважив, що сьогодні обговорили проекти постанов Національної комісії регулювання енергетики.

«Тобто ми не обговорюємо наші рішення. Це є постанови, які повинні нам визначити величину тарифу. Розпочали цей процес у березні 2018 року. Переходимо до останньої стадії. Ми не переглядаємо тариф, а коригуємо його з об’єктивних чинників. Оскільки наша структура тарифу – є досить проста – це заробітна плата, податки, сіль і фактично паливно-мастильні матеріали», – зазначив Гуменюк.

За словами Гуменюка, то, якщо на ці чинники впливає певний фінансовий і ціновий фактор, то відповідно і збільшиться собівартість робіт підприємства. КП не може працювати собі в збиток, тому що майже на 98% вони залежні від того тарифу, який оплачують люди. Вони повинні заплатити всі податки, виплатити зарплати людям, щоб місто мало воду.

Отож, основними чинниками, які призвели до коригування тарифу є:

1. Збільшення мінімальної заробітної плати – це була прогнозована річ, мінімальна зарплатня збільшена, тому підприємство повинне виконати ці зобов’язання. Цей фактор збільшує фонд оплати праці і це тягне навантаження на тариф.

2. Збільшення бази оподаткування по розміру ставок збору за спеціальне користування водними ресурсами. Оскільки підприємство використовує воду, добуває її, очищає і подає. І відповідно держава встановлює певний податок. В цьому році вони його переглянули – збільшили, і КП отримало навантаження на тариф. Це збільшення майже на 16,8%. Тому податки повинні платити, адже від цього підприємство нікуди не дінеться.

3. Підприємство використовує сіль, на яку ціни теж зросли.

4. Дуже суттєва позиція – це електроенергія. Вона в структурі тарифу майже 40%, це більше навіть, ніж фонд оплати праці.

«І тут ми на цілий рейс відстаємо. Тому що ціна на електроенергію піднялася на 12,3%. Порівняно з тією, що в нас була закладена в тарифі, яким ми зараз розраховуємося. Це вже відбулося з початку року, і від того часу ми вже маємо майже 3 мільйона гривень, які тарифом не покриті, і нам треба ці кошти віддавати, тому що рахунки виставлені, вони обліковані, і енергетики працюють з цими питаннями дуже жорстко», – пояснив Віктор Гуменюк.

Підприємство в будь-який спосіб повинне вийти на рівень нульової рентабельності по електроенергії. Все, що закладено в тариф, вони повинні заплатити.

«За цією інформацією, що вже є, на превеликий жаль, знову очікуємо з жовтня підвищення тарифу на електроенергію. І ми знову матимемо певні нюанси», – додав Гуменюк.

5. Збільшився й екологічний податок і податок за землю. Пов’язано це з грошовою оцінкою земель, тому це теж податкове навантаження. І воно теж призвело до підвищення тарифу.

Читайте також: Розповіли, якими будуть ціни на воду

Дізнавайтесь останні новини Луцька першими.

Стежте за нами у Twitter, Google+ та Instagram. Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Загрузка...
Коментарі
20 лютого
Сьогодні
Вчора
18.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин