У Луцьку перевірили Центр первинної медичної допомоги на доступність для людей з інвалідністю

У Луцьку представники громадських організацій та небайдужі лучани перевірили Центр первинної медичної допомоги на доступність для людей з інвалідністю. Під час моніторингу активісти виявили порушення норм доступності.
Про це повідомив ветеран, голова ГО «Зруш скелю», радника міського голови з питань інклюзії та мобільності на громадських засадах Євген Сивопляс.
Серед основних недоліків – ненормативне паркомісце, відсутність пониження тротуару та бар'єрний пандус. Сходи промарковані недостатньо на сходинці й надмірно – на підсходинці, поручні не відповідають стандартам. Зовнішня інформаційна табличка розміщена не біля дверей, а двері не фіксуються у відчиненому положенні.
Працівники Центру показали моніторинговій групі проєкт нового пандуса, який має усунути наявні бар'єри.
У закладі відсутня індукційна петля та можливість зв'язку з перекладачем жестової мови. Доступні туалети також не відповідають багатьом нормам.
Водночас під час візиту зафіксували й позитивні зміни. На першому рівні з'явилась стійка реєстрації з нішею під стільницею, встановлено табло з рухомою стрічкою. У закладі гарне освітлення, достатньо простору в кабінетах сімейних лікарів для маневрування колісним кріслом. Ліфт озвучує поверхи.
Читайте також: Волонтерку з Луцька Тетяну Потоцьку-Євчук нагородили премією від «Української правди»
Читайте також:
- Володимир
У Володимирі перевірять на доступність заклади у центрі міста: стартує черговий етап акції «Володимир без бар’єрів»
- Локачі
У Локачинській громаді призначили уповноваженого з питань безбар’єрності
- Буг
У Первомайську оновлюють міський пляж «Райдуга»
- Баштанка
Не можеш прийти – прийдуть до тебе: у Баштанській громаді працює виїзний ЦНАП
- Луцьк
Доступність як новий сервіс: Better Mobility представив інклюзивне рішення для туристичної галузі на форумі «Волинь унікальна-2026»