У Луцьку стартували міжнародні проєкти співпраці рятувальників Польщі та України

08 Червня 2025, 13:09
У Луцьку стартували міжнародні проєкти співпраці рятувальників Польщі та України 388
У Луцьку стартували міжнародні проєкти співпраці рятувальників Польщі та України

У Луцьку відбулися стартові конференції двох міжнародних проєктів у межах Програми Interreg NEXT Польща Україна 2021–2027, в яких співпрацюють рятувальники Волині, Люблінського і Підляського воєводств Польщі.

Про це 8червня повідомляє Головне управління ДСНС України у Волинській оласті.

Проєкт «Спільне просування та реалізація заходів, пов’язаних зі стійкістю до змін клімату – стихійних лих та пожеж» (ClimSafe) ДСНС Волині реалізує у співпраці з Воєводською комендатурою Державної пожежної служби в Любліні. Партнером у проєкті «Підвищення безпеки на транскордонній території Польщі та України у сфері рятування» (HydroGuard) є місто Августів у Підляському воєводстві.

«Ці проєкти важливі, адже підтримують нашу службу й допомагають рятувати людей під час пожеж і надзвичайних ситуацій, оперативно їх ліквідовувати», – сказав під час відкриття начальник ДСНС Волині Мирослав Дем’янчук.
HydroGuard. Його основна мета – зміцнення потенціалу рятувальних служб у прикордонному регіоні шляхом покращення матеріально-технічного забезпечення та проведення спільних навчань.
У рамках проєкту передбачено:
  • закупівлю спеціальної водолазно-рятувальної станції з необхідним обладнанням;
  • пожежної автоцистерни;
  • спеціалізованого обладнання.
Крім того, в Україні заплановано триденні спільні пошуково-рятувальні навчання для 50 осіб, включаючи 10 учасників з Польщі та 40 з України. Вони опрацюють реалістичні сценарії ліквідації надзвичайних ситуацій, що сприятиме зміцненню взаємодії рятувальників обох країн.
ClimSafe. Проєкт став логічним продовженням попередньої ініціативи «Ефективна координація рятувальних заходів в Остроленцько-Сєдлєцькому субрегіоні та Волинській області».
В рамках ініціативи планується:
  • реконструкція навчально-практичного центру підготовки пожежних волонтерів та рятувальників;
  • закупівля спеціалізованого обладнання, зокрема: спеціальної машини радіаційної та хімічної розвідки, легкового спеціалізованого автомобіля, техніки для забезпечення функціонування центру

У рамках конференції представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності презентували дослідження з теми екологічної безпеки гідрографічної мережі річки Стир у межах Луцька. У виступі він акцентував увагу на важливості комплексного підходу до моніторингу водних об’єктів у контексті зміни клімату.

Обидва проєкти, яким було присвячено заходи, мають на меті розвиток стійкості в умовах зміни клімату та стихійних лих, а також підвищення ефективності рятувальних та протипожежних служб партнерських регіонів: Люблінського, Підляського воєводств та Волинської області.

У заході взяли участь представники органів влади, ДСНС з усіх областей, Спільного секретаріату у Львові Програми Interreg NEXT Польща – Україна, Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, Воєводської комендатури Державної пожежної служби в Любліні, міста Августова (Республіка Польща).

Коментар
20/06/2025 Четвер
19.06.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром