Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Винищувачі МіГ-29, які стоять на озброєнні авіабригади
Винищувачі МіГ-29, які стоять на озброєнні авіабригади

Льотчиків, які служитимуть у Луцьку, вирішили заселити у готель

17:31 27.06.2018
2822

Влада шукає варіанти вирішення соціально-побутових проблем військовослужбовців та членів їхніх родин, які мають переїхати до обласного центру Волині.

Про це йдеться у дописі на сторінці голови Волинської ОДА Олександра Савченка у Facebook.

Нагадаємо, про те, що до Луцька мають передислокувати військову частину, яка колись базувалась у Криму, говорили ще у березні 2017 року. А 15 листопада минулого року Кабмін затвердив рішення про передислокацію 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації (в/ч А0959), яка на той час знаходилась у Миколаєві, для нарощування протиповітряної оборони держави на північно-західному напрямку до обласного центру Волині.

Наразі в області шукають можливі варіанти вирішення соціально-побутових питань, які виникають у зв`язку зі зміною місця проживання військовослужбовців.

Зокрема, на квартирному обліку у військовій частині А0959 перебувають та потребують забезпечення постійним житлом 199 військових. Влаштування до дитячих садків потребують 50 їхніх дітей, до загальноосвітніх школ – 83 дитини. Окрім цього, члени їхніх сімей потребують працевлаштування за спеціальностями. Найбільше серед переселенців продавців, педагогів, медпрацівників та економістів.

Нарада з питань передислокації з колишнім командиром авіабригади, а нині нардепом Юлієм Мамчуром, секретарем Луцької міської ради Григорієм Пустовітом та головою облдержадміністрації Олександром Савченком відбулася 26 червня 2018 року.

«Я хочу організувати плідну роботу. Ціна питання розселення військових – близько 100 мільйонів гривень. Розмістити в санаторіях – неможливо, бо вони приватні, на це потрібні кошти. Потрібно, щоб військовослужбовці та жінки розуміли, куди вони йдуть», – розпочав розмову Олександр Савченко.

За його словами, передислокація необхідна, та для цього повинні бути створені всі належні умови як Міністерством оборони, так і командуванням бригади і керівництвом обох областей – Миколаївської та Волинської. Юлій Мамчур, в свою чергу, попросив підтримки у посадовців.

«В мене була трирічна послідовна робота. Як командир, який з ними з 2014 року, я не хочу, аби їх розселили, розкидали по всій Україні. Проте в мене теж обмежений ресурс, і я прошу Вашої підтримки. Проблему необхідно вирішувати терміново, бо, якщо будемо тягнути, житло буде знайти ще важче», – сказав він.

За словами секретаря Луцькради, напрацювання в цьому напрямку вже є. Оскільки ці проблеми більше стосуються міста, влада, за його словами, підшукали декілька можливих варіантів допомоги військовим. Зокрема, він згадав про територію 51-го військового містечка, де колись був авторемонтний завод. Якщо віддати цю землю забудовнику, можна отримати безкоштовні квартири АТОвцям. Крім того, є приміщення біля «Червоного хреста», яке передали управлінню юстиції, а вони, в свою чергу, зробили там офіси. А там 9 гектарів землі, на якій можна було б побудувати військовим житло чи гуртожиток. І якщо Міноборони поставить перед Кабміном такі умови, то у перспективі це велика територія може вирішить проблеми АТОвців.

Проте, голова ОДА Олександр Савченко зауважив, що лише оформлення документів займе близько року, а питання потрібно вирішувати негайно. Тоді в.о. Луцького міського голови запропонував поселити частину переселенців у готель «Світязь». Мовляв, його намагалися приватизувати, але в судовому порядку повернули до фонду держмайна. Якщо держава відшкодовуватиме орендну плату за житло, можна з ними домовлятися про нижчі ціні.

Наразі в готелі є 119 номерів, а вартість проживання на місяць складає 2800 гривень. Таким чином, за результатами наради керівник найвищої виконавчої гілки влади дав наступні доручення:

  • 1. Звернутись безпосередньо до Міністра оборони України Степана Полторака з проханням забезпечити виплату особовому складу військової частини А0959 передбаченої нормативними фінансовими документами компенсації за найм військовослужбовцями житла та дати відповідні доручення щодо цільового виділення коштів для закупівлі житла в м.Луцьку для окремих, найбільш причетних до боєготовності частин військовослужбовців.
  • 2. Провести робочу зустріч з Головою Фонду державного майна України задля вирішення питання можливого тимчасового розміщення військовослужбовців з сім’ями у номерах готелю «Світязь».
  • 3. Підтримати пропозицію в.о. Луцького міського голови та сприяти виконкому в організації та невідкладному проведенні його спільно з повноважними представниками військової частини А0959 робочої зустрічі з керівниками ріелторських компаній міста для прискорення процесу пошуку житла, яке здається у найм, для пропонування його сім’ям військовослужбовців, прибуття яких очікується уже з 12 липня 2018 року.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
10 липня
Вчора
08.07.2020
07.07.2020