У Луцьку на форумі «Твій голос чути» обговорили, як протидіяти домашньому насильству

У Луцьку, в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у п’ятницю, 22 листопада, відбувся форум «Твій голос чути», де представники органів місцевого самоврядування, громадськості, патрульної поліції обговорили, як протидіяти домашньому насильству, допомагати тим, хто від нього постраждав та сформувати в суспільстві нетерпиме ставлення до будь-яких його проявів.
Про це повідомляє кореспондентка Район.Луцьк.
Організаторами форуму виступили Волинська обласна військова адміністрація, Луцька міська рада, благодійний фонд «Рокада», управління патрульної поліції Волинської області.
На початку заходу присутні переглянули відеоролик, в якому розповіли про види насильства та про те, куди людина, яка постраждала від нього, може звернутися за допомогою.
У межах панельної дискусії «Домашнє насильство: виклики, зміни, робота в регіоні» учасники говорили про те, як в регіоні та окремих громадах відповідні служби у співпраці з громадськими організаціями допомагають постраждалим від домашнього насильства.
За словами директорки департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОВА Оксани Гобод, в області працює 39 мобільних бригад, які виїжджають на випадки домашнього насильства, діють прихистки для постраждалих від насильства у Ратнівській, Смидівській та Луцькій громадах.
Крім того, в області працює програми, в межах якої відповідні структури працюють з тими, хто вчиняє домашнє насильство. За словами експертки з гендерно-чутливого врядування Національного демократичного інституту Наталії Рябушенко, в Луцькій громаді відповідну програму пройшли 15 людей, які вчинили насильство по відношенню до своїх близьких.
Крім того, нещодавно в Луцьку, на Київському майдані запрацював Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. У центрі постраждалі від насильства можуть отримати консультації психолога, соціального працівника, юриста та інформацію про послуги організацій, які працюють сфері протидії насильству.
За словами очільниці відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Волинській області Ольги Шмігель, завдяки змінам у законодавстві ситуація в сфері протидії домашньому насильству покращилася.
«Нині діє терміновий заборонний припис щодо кривдника, який дозволяє ізолювати його від тих, хто постраждав від його дій. Крім того, діти можуть самостійно повідомляти у поліцію про вчинене проти них насильство, працюють мобільні бригади, де є психологи», – розповіла вона.
Під час форуму учасники могли обмінятися не лише думками, а й книгами. На формі працювала зона книгообміну, куди можна було принести власну тематичну літератури та обміняти її на нову.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром