Безкоштовне харчування дітей та виплати на лікування: у Луцьку хочуть внести зміни до Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни
На найближчій сесії у Луцьку розглянуть проєкт рішення «Про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки».
Документ передбачає безоплатне харчування в школах та садочках дітей військовослужбовців, які підписали контракт. Раніше ця категорія громадян не мала такої пільги. Про це повідомив міський голова Ігор Поліщук.
Також передбачені зміни, якими включені до заходів програми додаткова категорія – члени сімей загиблих (померлих) військовослужбовців одразу після сповіщення про загибель до набуття ними статусу «Членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України» в порядку визначеному законодавством з метою надання їм додаткової підтримки та соціального захисту за рахунок коштів бюджету громади.
«Наразі склалася така ситуація щодо надання статусів членам сімей загиблих військовослужбовців / військовослужбовиць. Через завантаженість штатних військо-лікарських комісій родичі загиблих захисників і захисниць України з числа мешканців Луцької громади вимушені дуже довго (іноді понад 12 місяців) очікувати витяги з протоколу ВЛК про причинний зв'язок смерті військовослужбовцяіз захистом Батьківщини. Як наслідок, без цього статусу родини загиблих не можуть користуватися тими пільгами, які передбачені і на державному, і на місцевих рівнях. Тому, вищевказаним проектом рішення врегульовуємо цю проблему на нашому місцевому рівні», – йдеться у дописі.
Програма передбачає такі заходи:
- надання одноразової адресної грошової допомоги на лікування;
- забезпечення першочергового влаштування дітей у заклади дошкільної освіти;
- забезпечення безкоштовним харчуванням дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти;
- забезпечення безкоштовного проїзду в міському транспорті;
- забезпечення безкоштовного відпочинку дітей;
- забезпечення можливості безкоштовної участі дітей у секціях, гуртках Палацу учнівської молоді;
- звільнення від плати за навчання дітей у мистецьких школах та студіях при клубних закладах;
- забезпечення безкоштовним медикаментозним лікуванням при наданні амбулаторної, стаціонарної, реабілітаційної та стоматологічної (терапевтичної, хірургічної, невідкладної) допомоги, першочерговим безоплатним зубопротезуванням; харчуванням при лікуванні в умовах стаціонару в комунальних підприємствах охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади;
- надання соціальних, медичних та психологічних послуг на безоплатній основі (фізіотерапевтична допомога, фізична реабілітація тощо) в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади.
Читайте також: Хто шукає, той знаходить: як залучають та розподіляють кошти від міжнародних донорів на рівні держави, регіону, громади
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром