Розписи Михаїла перевірить комісія Епіфанія, бо портрети бізнесменів в луцькому соборі «викликали спокусу у суспільстві»

09 Листопада 2024, 14:11
Засідання Священного Синоду ПЦУ 1067
Засідання Священного Синоду ПЦУ

Під час засідання Священного Синоду ПЦУ створили робочу комісію, яка дослідить зображення місцевих бізнесменів у Свято-Троїцькому соборі Луцька.

Відповідне рішення ухвалили 7 листопада. Про це написали на сайті Православної Церкви України.

«З метою вивчення обставин появи серед нових розписів Свято-Троїцького кафедрального собору Луцька, Волинська область, зображень нині живих світських осіб, що викликало спокусу в суспільстві та широкий негативний резонанс, а також для надання пропозицій Священному Синоду з цього приводу», – так пояснили необхідність створення комісії. 

До складу комісії увійшли митрополит Львівський і Сокальський, голова Інституту церковної історії Преосвященний Димитрій, архієпископ Володимирський і Нововолинський, тимчасовий член Священного Синоду Преосвященний Матфей, протоієрей Богдан Гулямов, клірик Київської єпархії; протоієрей Леонід Бачинський, засновник «Іконописної школи Бачинського», ставропігійний клірик Київської Митрополії; протодиякон Владислав Демченко, член Синодальної комісії з питань канонізації святих, Вінницько-Барська єпархія.

Комісія «дослідить справу на місці», а також опитає настоятеля Свято-Троїцького кафедрального собору, декана та старосту соборної громади, керівників та виконавців проєкту розписів, інших дотичних до справи осіб та підсумує дослідження звітом Священному Синоду.

Нагадаємо, у кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку – головній церкві Волинської єпархії ПЦУ, – зобразили 12 місцевих бізнесменів. Розписи з’явилися у соборі пів року тому в межах реставрації, яка триває п’ять років. Серед зображених – Віктор Чорнуха, Леонтій Іванішин, Євген Дудка. Деякі з портретів, наприклад Ігоря Палиці, вже демонтували. Засновник групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» Євген Дудка повідомив, що гроші за фреску зі своїм зображенням нікому не платив, а фреску з його портретом треба демонтувати.

Відреагувала на здебільшого негативну реакцію громади з цього приводу і Волинська єпархія ПЦУ.

«Беручи до уваги негативну реакцію частини громади, зважаючи, що деякі елементи розпису, якими ми хотіли б бути вдячними ктиторам з огляду на історичну традицію, не сприйнялися сьогодні, – прийнято таке рішення. Задля того, щоби не викликати сум’яття у світогляді віруючих, форму пошанування жертводавців змінено», – пояснили у пресслужбі єпархії.

Читайте також: Портрети бізнесменів у соборі Луцька: нових розписів взагалі не мало бути

 

 

 

Коментар
03/12/2024 Понеділок
02.12.2024