Ракети США в Німеччині: російська пропаганда поширила маніпуляцію про Олафа Шольца

07 Листопада 2024, 20:43
Ракети США в Німеччині: російська пропаганда поширила маніпуляцію про Олафа Шольца ФАКТЧЕК 1424
Ракети США в Німеччині: російська пропаганда поширила маніпуляцію про Олафа Шольца

Лавров запустив маніпуляцію про те, що Олафа Шольца примусили погодитися на розміщення ракет США у Німеччині. Російська пропаганда активно експлуатує наратив про так званого «всесвітнього гегемону» в образі Сполучених штатів Америки. 

У пропагандистському кліше, що той самий «гегемон» диктує всім і вся свої умови та вказує, як треба жити і що роботи. Так само, «гегемон» може вчинити, буквально, що завгодно із своїми, так би мовити, молодшими партнерами – наказати щось, примусити до чогось. Саме так очільник МЗС РФ Сергій Лавров днями намагався описати згоду Німеччини розмістити на своїй території американські ракети середньої дальності – мовляв, «Шольцу сказали, і він покірно кивнув головою». Проте, це відверта маніпуляція – деталі у матеріалі. 

 

Лавров під час нещодавнього виступу на Міжнародній науково-фантастичній симпозіум-виставці «Створюючи майбутнє» заявив наступне:

«Німеччина «соромливо змирилася» із руйнуванням «Північних потоків», заявив Сергій Лавров… Берліну оголосили про рішення розмістити на німецькій території американські наземні ракети середньої дальності. Реакція Шольца була неоднозначною — канцлер лише назвав таке рішення «хорошим». Сумно, що нинішня правляча еліта багатьох європейських країн явно не бачить для себе майбутнього в багатополярному світі і шукає порятунку у заокеанського гегемона».

Тож за логікою кремлівського так званого дипломата схема розміщення ракет була наступна: США сказали – Шольц кивнув. Проте, факти свідчать зовсім про інше.

Про плани розмістити в Німеччині ракети США середньої дальності Берлін та Вашингтон оголосили під час вашингтонського саміту НАТО в липні 2024 року. Повідомленні двох урядів було сказано, що ракети звичайні, тобто не ядерні, і стануть частиною так званої «мультидоменної оперативної групи». В американській військовій доктрині йдеться про комбіноване використання військовими п’яти доменів, сфер – на землі, морі, в повітрі, космосі та кіберпросторі.

У серпні 2024 року Голова МЗС Анналена Бербок наголосила, що захистити Німеччину може те, що Берлін зараз «інвестує у власну безпеку й міць» – у рамках ЄС і НАТО, а також на національному рівні. Ці заходи включають рішення про розміщення американської далекобійної зброї в Німеччині. 

За її словами, ФРН необхідно побудувати «надійне стримування» російської агресії. Такі кроки повинні також захистити Польщу, країни Балтії та Фінляндію, «які безпосередньо межують із Росією і в останні місяці зазнали вибухового ефекту гібридних заходів на кордоні».

Згодом Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що він вбачає серйозні прогалини в забезпеченні обороноздатності країни, тому і було прийнято рішення розмістити з 2026 року зенітні ракети SM-6, крилаті ракети Tomahawk і експериментальне гіперзвукове озброєння

Тобто, далеко не сам Шольц приймав рішення – це бачення всього його кабінету. Однак, є ще один цікавий факт. Понад місяць керівництво Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) розглядало домовленість власного однопартійця, 

«Цей крок – реакція на кричуще порушення міжнародного права Росією в Україні, що враховує зростання загрози Європі внаслідок масивного російського нарощування озброєнь останніми роками саме у сфері ракет середньої дальності», – ідеться у резолюції президії СДПН, ухваленій 12 серпня. 

«Ми, СДПН, беремо на себе відповідальність за те, щоб жодній дитині, яка народилася сьогодні в Німеччині, не довелося знову пережити війну, – ідеться у резолюції далі. – Домовленість німецького уряду під керівництвом соціал-демократів з адміністрацією США про розміщення з 2026 року року в Німеччині американських ракет є для цього важливим внеском», – резюмували депутати.

Тобто, дискусія та вивчення питання відбувалося ще й на партійному рівні, депутатами, які входять у парламент Німеччини. І, з великою вірогідністю, якщо народні обранці вирішили б не підтримати ініціативу урядовців, то ситуація б розгорнулася зовсім інакше. Тож розміщення ракет середньої дальності у Німеччині з боку самої Німеччини – це рішення як влади, так і депутатів. А враховуючи, що останні є народними обранцями, – то і самого німецького народу.  

***
Матеріал підготовлено в межах проєктної співпраці з проєктом із протидії дезінформації «БезБрехні»

Коментар
03/12/2024 Понеділок
02.12.2024