У Волинській єпархії ПЦУ відреагували на критику фресок із зображенням бізнесменів
У Волинській єпархії ПЦУ пояснили, для чого на стінах Свято-Троїцького собору у Луцьку зобразили портрети місцевих бізнесменів.
Таке рішення пресслужба єпархії пояснює давньою традицією системи земних нагород мирян, які піклувалися про храми, – так званих ктиторських портретів на стінах храмів. Втім, зважаючи на негативну реакцію великої частини громади, форму пошанування жертводавців вирішили змінити. Про це йдеться на сторінці єпархії у фейсбуці.
«Беручи до уваги негативну реакцію частини громади, зважаючи, що деякі елементи розпису, якими ми хотіли б бути вдячними ктиторам з огляду на історичну традицію, не сприйнялися сьогодні, – прийнято таке рішення. Задля того, щоби не викликати сум’яття у світогляді віруючих, форму пошанування жертводавців змінено», – написали у публікації.
Нагадаємо, у кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку – головній церкві Волинської єпархії ПЦУ, – на фресках зображені 12 місцевих бізнесменів. Фрески з’явилися у соборі пів року тому в межах реставрації, яка триває п’ять років. Серед них – Віктор Чорнуха, Леонтій Іванішин, Євген Дудка. Деякі з портретів, наприклад Ігоря Палиці, вже демонтували. Засновник групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» Євген Дудка повідомив, що гроші за фреску зі своїм зображенням нікому не платив, а фреску з його портретом треба демонтувати.
Мистецтвознавець Богдан Ворон каже: зображення тих, хто жертвує на церкву та сучасників – давня практика. Однак такі фрески були б, можливо, доречні у нещодавно збудованій церкві, а не на стінах собору – пам’ятки культури національного значення, збудованій ще у 1752-1755 роках, яка перебуває у власності держави.
Читайте також: Портрети бізнесменів у соборі Луцька: нових розписів взагалі не мало бути
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром