У Луцькраді заявили, що в котловані на Кафедральній немає жодних ознак наявності культурного шару
У Луцькраді розповіли про обстеження котловану на вулиці Кафедральній, 13, у Луцьку.
Там заявили, що представник Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України»» Інституту археології НАН України, заступник директора підприємства Антон Панікарський зазначив, що жодних ознак про наявність культурного шару у котловані немає. Про це написали на сайті ради.
«Члени комісії, до складу якої був залучений і Антон Панікарський, дійшли висновку, що будівництво житлово-офісного комплексу здійснюється з дотриманням норм пам’яткоохоронного законодавства України, в тому числі Закону України «Про охорону культурної спадщини», – йдеться в публікації.
Директор підприємства ТОВ «Містобудконцепт», що здійснює будівельні роботи, повідомив: при виконанні земляних робіт під час знімання верхнього шару ґрунту виявили побутове сміття, гіпсокартон, пакети. Земляні роботи були завершені при виявленні піщаного шару. Фрагменти цегляної кладки та стін підвалів не траплялися.
Нагадаємо, громадськість Луцька забила на сполох: бетоном заливають старовинні дворівневі підзмелля, які знаходяться на ділянці. У міській раді спершу це пояснили просто – забудовник має право на проведення робіт, а самі підземелля таким чином «консервують». Втім, згодні із цим не всі, тому 21 жовтня у Старому місті відбулася акція протесту за участі активістів «Семиярусної гори» та деяких депутатів. Законність будівництва перевіряють також правоохоронні органи.
Читайте також: Що відомо про забудовників, які заливають бетоном старовинні підземелля у Луцьку
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром